[App Store] Журнал «Їдемо за кордон». Не тільки для курортників і мандрівників
Розробник/Видавець: Stanislav Gornakov
Версія: 4.1.5266
iPad: Безкоштовно/33 р. (оболонка/журнал) [iTunes link]
Напередодні сезону відпусток особливо актуальна інформація про всіляких зарубіжних курортах і варіантах відпочинку, але ж за кордон люди їздять не тільки в туристичних цілях. Так і відвідування визначних пам'яток або вибір готелю - це лише мала частина навіть самої банальної поїздки типу «два тижні провалявся на шезлонгу». Особливості страховки, варіантів обслуговування, класифікація готелів, що можна, а що не бажано робити в тих чи інших країнах... десятки питань. Де ми зазвичай шукаємо на них відповіді? Правильно - в тематичних форумах і обговореннях в Мережі, так як профільні видання та журнали сприймаються швидше як красивих каталогів і розважального чтива, ніж практичних посібників. Але журнал «Їдемо за кордон» виявився рідкісним винятком, хоча це можна помітити далеко не з перших сторінок. Тому я пропоную копнути трохи глибше і, цілком можливо, що виявлена інформація виявиться не тільки корисною, але і в деяких випадках життєво необхідною.
Як я згадував вище, знайомство з новим виданням почалося досить буденно, і навіть не відразу кинулася в очі нестандартна оболонка. Хіба що здивувався невеликій вартості журналу, всього 33 рубля за номер або 66 рублів за тримісячну підписку, тобто за три номери. Річна передплата теж є, варто 399 рублів, але включає в себе не 12 номерів, а 18, з яких шість - це спеціальні тематичні випуски. Досить демократично на тлі звичної ціни в 99-169 руб. за випуск в інших видавництв.
Також варто відзначити, що сама оболонка безкоштовна, плюс всередині є безкоштовний ознайомчий номер, а всі покупки здійснюються через систему In-App.
Що стосується нестандартного движка, то на нього я звернув увагу лише коли не зміг звичним тапом по центру екрану викликати панель інструментів. До речі, традиційна сторінка допомоги в початку випуску була, але, вважаючи себе найрозумнішим, просто перегорнув її, а даремно.
Щоб уникнути помилкових натискань, автори використовували для виклику меню довгий тап на будь-якій частині екрану - це дійсно зручно. Крім того, оболонка виявилася простий і при цьому функціональної - нічого зайвого, все по справі. Статтю можна додати в обране, швидко перейти за змістом, візуально відображається в нижній частині екрана, а також поділитися матеріалом. Хоча, остання функція - це скоріше дублювання системної можливості робити скріншоти з екрану. Саме скріншотами з журналу і ділишся в соцмережах і поштою.
Але головне в журналі - це не оболонка, а, власне, саме видання. Ось про нього і поговоримо докладніше.
Перший матеріал особливих емоцій не викликав. Оформлений досить барвисто, але нічого екстраординарного. Хіба що сподобався варіант з викликом карти Google, на якій демонструвалася обговорювана країна.
А от реалізація наступній статті вже закинула зерна сумнівів в душу, які перетворилися в потужні пагони неприкритого інтересу, коли я дістався до другої її частини, і фото на задньому фоні плавно змінилося іншим зображенням. Та й сама ідея, коли є задній фон, зверху якого гортати основний блок, дуже сподобалася.
Взагалі, краще це все оцінити наживо:
Як бачите, редакція та її дизайнери постаралися на славу: місцями напівпрозорий фон, маса цікавих ідей з оформлення тих чи інших статей, можливість прибрати текстовий блок, щоб насолодитися шикарними фото на задньому плані...
...інтерактивні вставки...
...панорами і горизонтально прокручивающиеся блоки зі знімками...
...забавні ідеї з наочною демонстрацією теми статті:
При цьому журнал відмінно адаптований як для старих моделей iPad, на яких працює досить спритно, так і для iPad mini, зменшеному на екрані якого шрифт залишається зручним для читання. На iPad третього і четвертого поколінь теж все відмінно - Retina-дисплей підтримується повною мірою.
Шикарне оформлення виявилося доповнено не менш цікавою інформацією. Є як традиційні описи принад тих чи інших курортів і, чого вже тут приховувати, місцями вони віддають тими самими рекламними каталогами (хоча журнал не містить реклами як такої). Але я також знайшов і чимало особистого досвіду мандрівників, які розповідають про власні пригоди.
Все це розбавлено практичною інформацією про самій країні (віза, валюта, населення), тематичними матеріалами про класифікації готелів та харчування в них, де і яка вакцинація може знадобитися, що дає страховка і кому протипоказані перельоти.
Хочете дізнатися, як почуваються наші емігранти на чужині - без проблем, про це є інтерв'ю. Вирішили поїхати самі? Окей, ось вам корисні дані про те, як мігрувати в Австралію, Канаду та інші країни. Придбали «зеркалку» і відчуваєте у собі бажання стати фотографом? Вам розкажуть, що для цього потрібно, а початківці дайвери зможуть дізнатися про необхідному обладнанні та його типи. Інформації дуже багато і вона різнопланова. Є матеріали для розваги, для насолоди очей і солодкого мріяння, знайдуться статті практичного характеру і навіть застережливого. Той факт, що журнал практично відразу потрапив у Топ App Store, вже говорить сам за себе. Видавництво старалося і, як мінімум, перший номер вийшов просто відмінним.
Сміливо рекомендую видання не тільки мандрівниками і відпускникам, але також будь-яким людям, хто хоч трохи цікавиться життям за межами рідного міста. Світ величезний і прекрасний. Спочатку в його таємниці і краси можна зануритися через сторінки журналу, а там, дивись, і самому захочеться все це випробувати. Головне почати подорожувати, зупинитися потім буде складно. Але, повірте, воно того варте!
iPad: Безкоштовно/33 р. (оболонка/журнал) [iTunes link] Юзабіліті: 5, Функціональність: 4+, Інтерфейс: 4+, Вердикт: 4+