Menu

Samsung Galaxy S III: «залізо» - ніщо, софт - все


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Дивно, але Samsung змогла скопіювати Apple навіть там, де ніхто не очікував цього в принципі. Я зараз говорю не про чи дизайні продукту, мова йде про ажіотаж і про перше враження від пройшла кілька годин тому презентації Galaxy S III в Лондоні. Ажіотаж був величезний, чуток - маса, ні один смартфон на базі Android або на будь-який інший альтернативної платформи, крім iOS, не зміг повторити подвиг iPhone. Це говорить лише про те, що у iPhone все-таки з'явився гідний конкурент в широкому сенсі цього слова. Конкурент, якого чекають, якого хочуть, і який викликає неоднозначну реакцію після своєї презентації. Моїм першим враженням було: «WTF???!!! Пластик, PenTile - та який це флагман? Це посміховисько якесь!». Але коли починаєш розбиратися, замислюватися і дізнаватися пристрій получше, то розумієш, що корейці дійсно створили «Флагман» з великої літери. Ось тільки акцент зроблений не на «залізі», а на З, на те, як споживач буде взаємодіяти з гаджетом, і як смартфон буде реагувати на його дії. Але, не буду забігати вперед, почнемо розбиратися в пристрої поступово.

Чотири ядра і пластикове «мильце»

У плані технічних характеристик Samsung Galaxy S III не вражає, зовсім. Аналогічно можна сказати і про зовнішність. На словах, так і на фото виглядає апарат простенько, але як він буде відчуватися в руках - ось це цікаве питання. Багато зарубіжні колеги просто проігнорували цей момент, зазначивши лише, що пластик - це відстій, всі чекали кераміку або, в крайньому випадку, метал. Навіть рифлена задня кришка в Galaxy SII, Galaxy Note і Galaxy Nexus виглядає, на мій погляд, цікавіше.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Тим не менш, в руках пристрій я не тримав, а от хлопці з The Verge і Engadget тримали і висловили свою думку, яка сильно відрізняється. У першому випадку рівна реакція - пластик, він і в Африці пластик. У другому випадку відкликання строго позитивний: апарат повністю весь покритий хитрим прозорим складом і відчувається як моноліт, як гладкий камінчик, як галька. За словами журналістів з Engadget, «пластиковость» Galaxy S III не є мінус і не робить з пристрою дешевку. Відчуття не гірше, ніж від металу. При цьому, пластик місцями трохи відрізняється - абсолютно гладкий вигляд на задній панелі і трохи шорсткий, виконаний під метал - на гранях. Дисплей прикритий склом Corning Gorilla Glass 2. Нагадаю, що при ідентичній стійкості до зовнішнього фізичного впливу, Gorilla Glass 2 має вдвічі зменшеною товщиною, ніж попередник.

До речі, на дисплеї варто зупинитися окремо. Згідно з офіційними даними, апарат містить 4,8-дюймовий екран HD Super AMOLED з роздільною здатністю 1280х720 пікселів. Так-так, HD Super AMOLED без приставки «Plus», тобто - він виконаний на базі технології PenTile, коли кожен піксель матриці складається з двох рендерінгу (червоний-зелений, синій-зелений і ряди зміщені один щодо одного, створюючи свого роду сітку з рендерінгу). Знайомо, чи не правда? Приблизно такий же дисплей встановлений у гуглофоні Galaxy Nexus, з тим лише відмінністю, що у Galaxy S III він на 0,15 дюйма більше по діагоналі.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Що це означає на практиці? Хоча б те, що у конкурента, HTC One X, екран краще (4,7 дюйма, 1280х720 пікселів, матриця S-LCD2 - за якістю не поступається IPS, а то й перевершує місцями, наприклад, щодо відображення чорного кольору, S-LCD2 він менше «світиться»). Якщо говорити про особистий досвід роботи з Galaxy Note, де теж PenTile-матриця, то в повсякденній експлуатації огріхи помітні на якості білого кольору - він не зовсім білий, трохи сіруватий, плюс при погляді під великим кутом видно зеленуватий відтінок. Хоча, це не особливо напружує. Дуже дрібні шрифти не дуже чіткі, але, зазвичай, настільки дрібний текст ніхто не читає. Що є проблема, так це серйозні артефакти в темних сценах відео, особливо, якщо мова йде про SD-контенті. При цьому екран в Galaxy Note краще, ніж у Galaxy Nexus, він яскравіше і видає картинку насиченішим. А от який в порівнянні дисплей в Galaxy S III - незрозуміло. Згадок про це я не знайшов. У будь-якому випадку за екран Samsung заслуговує такий хороший стусан. Незалік!


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

SoC (System-on-a-Chip, система-на-чіпі) у смартфоні використовується 4-ядерна. Samsung не акцентує уваги на неї, але, швидше за все, це недавно анонсована Exynos 4 Quad. Тобто мрії про казкове процесорі ARM-15 не збулися, а шкода. З іншого боку, і те, що є, теж непогана альтернатива. Якщо говорити детальніше, то система-на-чіпі містить чотири обчислювальних ядра ARM Cortex-A9, що працюють на частоті 1,4 ГГц. Графічний прискорювач приблизно на 60% продуктивніше, ніж Mali-400 і це дуже непогано. Для порівняння, майже рік єдиним реальним конкурентом у цього GPU був лише PowerVR SGX543MP2 в iPad 2 і iPhone 4S. Останній могутніше, ніж Mali-400, але новинка, теоретично порівнянна з PowerVR SGX543MP2 по продуктивності. Хоча, в новому iPad варто взагалі монструозний 4-ядерний PowerVR SGX543MP4. Тим не менш, планшет - це не смартфон.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Якщо порівнювати Exynos 4 Quad з NVIDIA Tegra 3, то новинка має бути десь на рівні, але багато чого залежить від адаптованості коду і виконуваних завдань.

В плані енергоспоживання 4-ядерна SoC приблизно на 20% ефективніше попередниці (стоїть в Galaxy SII, Galaxy Note, Galaxy Tab 7.7) при цій частоті.

Серед інших технічних характеристик зазначу 8-мегапіксельну задню камеру, 1,9-мегапіксельну фронтальну, модуль Wi-Fi 802.11n (з підтримкою високошвидкісної передачі даних по каналу 40MHz), NFC, Bluetooth 4.0, GPS з підтримкою ГЛОНАСС, microSDXC (до 64 ГБ), від 16 до 64 ГБ вбудованої флеш-пам'яті, micro-USB (сумісний з MHL), micro-SIM (!), HSPA+ (будуть і LTE-варіанти), батарею ємністю 2100 маг. Габарити смартфона становлять 136,6 х 70,6 х 8,6 мм (у SII товщина 8,5 мм), вага - 133 р.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Поки, звичайно, рано говорити, але модуль камери, схоже, ідентичний такому в Galaxy SII і Galaxy Note. Судячи з програмним модифікаціям Samsung в цій області, він цілком може бути доповнений власним процесором обробки зображень, як у Galaxy Nexus. Так, на активацію модуля потрібно 990 мс (трохи менше секунди), є режим серійної зйомки, коли смартфон робить 3,3 знімка в секунду, плюс з серії в 8 знімків апарат здатний автоматично вибрати найвдаліший. Продовжуючи говорити про інших фотографічних можливості гаджета, ми плавно переходимо до програмної частини пристрою і вона набагато важливіша «голого заліза». Саме за рахунок місцями унікальних рішень апарат здатний серйозно насолити конкурентам і залучити чимало користувачів.

«Галактичний софт»

В основі Galaxy S III лежить ОС Android 4.0.4 на яку «натягнута» фірмова оболонка TouchWiz, а якщо точніше, то її нова версія - TouchWiz Nature UX. Правда, звичайною «шкіркою» се творіння вже назвати складно. Адже в рамках єдиного назви Samsung об'єднує весь фірмовий набір, а в ньому є з чого вибрати і чому дивуватися.

Для початку варто відзначити, що, незважаючи на схожість форм Galaxy S III і Galaxy Nexus, Samsung в своєму флагмані не відмовилася від апаратних органів управління фізичної центральної кнопки і пари сенсорних з боків. З одного боку, апаратні кнопки «крадуть» корисне екранне простір у Android 4, що добре. З іншого боку, програмні кнопки можна налаштувати під себе і якось модернізувати і кастомизировать цю панель, плюс немає випадкових натискань при ландшафтній орієнтації пристрою. Що ж, для бажаючих отримати програмні кнопки, замість апаратних, завжди є можливість використовувати кастомний прошивку.

Отже, продовжимо про унікальні можливості камери. Наприклад, функція Buddy Photo Share дозволяє автоматично розіслати фото потрапили в кадр людям. Це не магія, це сучасні технології. Використовується система розпізнавання осіб, після чого отримані дані зіставляються зі знімками контактів в адресній книзі. При наявності збігу, фотографія може бути автоматично відправлена цій людині, якщо активована відповідна функція.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Face Zoom - автоматичний зум з подвійним тапу на розпізнаної в кадрі фізіономії або групі осіб. А Face Slideshow робить автоматичне збільшення на обличчях у кадрі, повільно переміщаючись від одного до іншого. Така штука дозволить практично на автоматі зробити окремі знімки присутніх у групі людей. Ймовірно, некорисна функція, але раз вже є, то добре.

Social Tag - вже цікавіше. Якщо на знімку розпізнаються якісь люди і в адресній книзі є відомості про них, то ці дані автоматично демонструються у вигляді окремого шару прямо під час перегляду фотографії. Опція Group Tag також побудована на основі розпізнавання осіб і зіставлення даних з контактами. Тільки в даному випадку йде автоматичне сортування по групам людей: колеги, сім'я, друзі і т. д.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

S Beam - ця функція може бути використана не тільки в рамках роботи з фото. По суті, покращений варіант Android Beam. За допомогою такої опції можна швидко і на високій швидкості передавати дані між пристроями без необхідності їх знаходження в одній мережі Wi-Fi або підключення до Інтернету. Використовується якийсь аналог Ad hoc, а також модуль NFC, щоб не займатися пошуком розташованих гаджетів і їх зв'язкою, а лише торкнутися сусіднього смартфона і автоматом почати передачу даних. Так, 8-мегапіксельний знімок буде переданий практично миттєво, 10-мегабайтна пісня - за пару секунд, фільм об'ємом 1 ГБ - за три хвилини. Круто? Не те слово!


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

S Voice - якийсь аналог Apple Siri в реалізації корейських чарівників. Це не тільки віртуальний асистент, але і універсальна система голосового управління смартфоном. «Хочу зробити знімок», - каже господар, і слухняний гаджет запускає додаток «Камера». «Всі дружно сказали Сыыыырррр!!!», - волає знімає, і Galaxy S III робить знімок, реагуючи на дивну, але все-таки команду, попередньо визначивши, що люди звернули увагу на крик фотографа і розтягнули особи в усмішках. Ще варіант: дзвонить вранці телефонний будильник, і замість того, щоб нишпорити ослабшей після сну ручкою в пошуках ревучого гаджета, досить прокричати «я буду ДРІМАТИ», і розумний смартфон відключить на якийсь час сигнал. Взагалі, можливостей у S Voice дуже багато, але чи буде розумний помічник розуміти російську мову і наскільки добре він зможе її розпізнавати?

Ще серед дрібних, але важливих функцій зазначу Tap to top - нахабно спертая у Apple і дуже зручна фішка, коли натискаєш на статусний рядок вгорі екрану і список автоматично перегортуються в початок. Samsung мало судових розглядів? Буде ще одне, але функція корисна і в Android мені особисто її реально не вистачає.

Дуже активно використовуються жести і рухи. Так, на екрані розблокування кладемо палець на дисплей, але не ведемо його в сторону, щоб розблокувати апарат, а просто перевертаємо смартфон в ландшафтний режим - бац! - і запустили додаток камера. Крім того, передня камера стежить за очима користувача, і поки він дивиться в екран, той не гаситься, що вкрай зручно, наприклад, при читанні. Не доводиться морочитися з опціями гасіння екрану в системних настройках і в самій «читалки».

А ось Pop-up Video - це щось новеньке. Завдяки даній опції можна дивитися відео в невеликому вікні у той час, як інша частина екрану зайнята чимось іншим - листом, наприклад, Twitter-клієнтом. Якщо ця штука реалізована добре, то буде хітом.

Крім того, Samsung сильно розширила можливості AllShare (певною мірою фірмовий аналог DLNA). Компанія задіяла в цій функції Wi-Fi Direct, що дало ряд побічних ефектів. Так AllShare Cast дозволяє транслювати зображення з смартфона на великий екран телевізора і перетворити Galaxy S III до свого роду ігрову консоль. AllShare Play - трансляція медіаконтенту на інші пристрої і ТБ. Group Cast -трансляція скріншотів або зображення зі свого пристрою на кілька інших смартфонів, з можливістю взаємодії з ним.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Унікальних програмних функцій дуже багато, і я описав їх лише поверхово. Тим не менш, вже проглядається єдиний лейтмотив - Samsung намагається поліпшити досвід використання пристрою, зробити його багатший, ширший, перетворити гаджет з «холодної залізяки» в чуйного помічника. Така лінія поведінки дуже нагадує проведену Apple роботу, хоча кошти різні. Корейці на перше місце ставлять технології, американці - загальну «вилізанность» інтерфейсу, і простоту його використання. Крім того, в Apple вже є своя екосистема, а Samsung тільки прагне до реалізації такої і в неї виходить. Смартфони Galaxy стали наймасовішими в світі Android-пристроями, так і планшети теж не менш популярні. Можна впроваджувати спільні для всіх програмні функції, можливості та сервіси.

Адже Я не згадував про Samsung Music Hub - музичному сервісі з 17 млн треків в колекції і функцією Scan and Match, яка є калькою iTunes Match. А ще є орієнтований на здоров'я сервіс S Health, Video Hub з серіалами і фільмами і багато-багато інших ініціатив.


Samsung Galaxy S III: «железо» — ничто, софт — все

Samsung б'є по всіх фронтах. Вона просто тисне більш слабких конкурентів залізним кулаком своїх жахливих фінансових можливостей і інтелектуальних ресурсів, а от з Apple бореться практично на рівних і це добре. Конкуренція - двигун прогресу.

І цілком можливо, що стараннями Samsung ми побачимо в iPhone наступного покоління трошки більше можливостей, ніж Apple планувала впровадити спочатку. [The Verge] & [Engadget]

P.S. У продаж Samsung Galaxy S III надійде в Європі 29 травня. Ймовірно, приблизно в цей же час він потрапить і в Росію. Ціна поки точно не визначена, але на перших порах вона буде традиційно «кінської». Варто розраховувати на $1000 і більше.

|