Sony Xperia Z. Таким міг бути iPhone 5
У минулому Sony часто називали японським аналогом Apple, і було за що. Компанія створювала самобутні, а іноді абсолютно неймовірні продукти, технічно буквально перевершують свій час. На жаль, світова криза і активний тиск з боку корейських конкурентів перетворило Sony з японського локомотива у світі споживчої електроніки в ще одну потерпає від величезних збитків компанію, яка намагається вижити в умовах жахливої конкуренції і почала працювати в основному на середній і нижній ціновий сегмент. Тим не менш, ще є порох у порохівницях. Японський електронний гігант виявився дуже сильний в області фото і, як це ні дивно, почав потихеньку тиснути конкурентів в області смартфонів. Флагман Sony Xperia Z буквально порвав аудиторію на CES 2013, а ще він дуже схожий на iPhone 4/4S. Таким цілком міг бути і iPhone 5, виріши Apple настільки ж активно використовувати скло, як і в попередників, а також не обмежуватися лише 4-дюймовим дисплеєм.
Незважаючи на певну подібність пристрою з відомим продуктом Apple, в ньому є свій фірмовий стиль, той самий Sony Style. Незграбний, тонкий, з виділяється збоку алюмінієвої кнопкою живлення апарат - така скляно-пластикова пластина з 5-дюймовим Full HD дисплеєм (1920х1080 точок, 440ppi). Так, вражав своєю чіткістю Retina-дисплей вже за сучасними мірками не так крутий. З іншого боку, на таких невеликих діагоналях побачити різницю в Full HD дозволі складно.
До речі, у Xperia Z екран виконаний за технологією ламінують, тобто не містить повітряного прошарку між захисним склом і матрицею, плюс залишається функціональним, навіть якщо він мокрий. Для новинки вода не критична, як, власне, і пил, бруд, а також різкі перепади температури. Смартфон відповідає стандартам IP55 і IP57, тобто здатний не просто без наслідків перенести телефонна розмова під дощем, але і повне занурення у воду протягом 30 хвилин.
Водонепроникність накладає деякі обмеження. Зокрема, всі технічні отвори приховані за заглушками з ущільнювальними кільцями, які не так легко знімати, як хотілося б. З іншого боку, нехай буде так, ніж загибель смартфона від випадкового падіння в унітаз (не смійтеся, як кажуть знайомі майстри - це одна з найбільш частих причин виходу таких гаджетів з ладу) або ж пролитого на нього кави, бульйону і т. п.
Закінчуючи розмову про зовнішність Xperia Z, згадаю про те, що задня панель і бічні грані прикриті ударостійким склом. Також смартфон вийшов дуже тонким і досить легким: 139х71х7,9 мм і 146 г. Приблизно стільки ж важить і iPhone 4S. В такому компактному корпусі Sony змогла розмістити вельми непоганий акумулятор ємністю 2330 маг, а також масу іншої корисної начинки.
Традиційно для флагманських Android-смартфонів апарат оснащується системою-на-чіпі (СнЧ) Qualcomm Snapdragon S4 Pro з чотирма обчислювальними ядрами з частотою 1,5 ГГц, GPU Adreno 320 і 2 ГБ оперативної пам'яті. До речі, Apple A6 або, скоріше, A6X потужніший буде, хоча Qualcomm вже розробила нове покоління мобільного СнЧ, на 75% перевершує по продуктивності попередника. Вбудованої пам'яті всього 16 ГБ, але Sony не стала займатися крохоборстве і оснастила апарат слотом для карт пам'яті microSD.
У плані комунікативних можливостей термінал пропонує максимум від того, що є на сучасному ринку: NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n) з підтримкою Miracast і DLNA, GSM, UMTS, LTE, aGPS і GLONASS, порт microUSB (з підтримкою MHL) і 3,5-міліметровий аудіоджек.
Окремо варто зупинитися на відео і фотовозможностях Xperia Z. Апарат оснащений 2,2-мегапіксельною фронтальною камерою, здатної записувати відео в дозволі 1080p, а також 13-мегапіксельною основною, розташованої на задній панелі. В останній використовується новітній сенсор Exmor RS зі зворотним засвіченням (BSI), плюс вельми потужний IGP. Така зв'язка забезпечує як можливість практично нескінченної серійної зйомки зі швидкістю 10 кадрів в секунду (обмеження тільки в обсязі дискового простору і в заряді акумулятора), так і запис відео в режимі HDR. Присутній і цифрова стабілізація зображення, функція розпізнавання осіб і посмішок, режим створення панорам і інші звичні для сучасних смартфонів фотоштуки.
Працює смартфон під управлінням ОС Android 4.1 Jelly Bean, причому робить це спритно, навіть незважаючи на жахливий дозвіл дисплея. Журналісти, пощупавши гаджет своїми руками на CES 2013, не виявили яких-то лагів інтерфейсу або гальмування при запуску додатків. З іншого боку, за 15-20 хвилин використання терміналу складно судити про його профпридатність.
Як би там не було, але Sony змогла привернути увагу громадськості до свого флагмана. На даний момент це один з найцікавіших смартфонів 2013 року, який повинен з'явитися у продажу до кінця поточного кварталу. Його вартість поки не розголошується, зате відомо, що в продаж він надійде в чорному, білому і фіолетовому (!) колірному виконанні.
Крім Xperia Z компанія випустить і модель ZŁ. Вона трохи компактніше, але при цьому товще і без скла на задній панелі. Замість нього використовується рифлений пластик. По начинці це повний аналог розглянутого флагмана.
У свій час, випустивши iPhone, Apple завдала серйозного удару по конкурентах і по ринку в цілому. Цей удар струснув його, хоча певною мірою і відправив у нокдаун. Різноманітні телефони неймовірних форм і забарвлень перетворилися на майже однакові зовні сенсорні плитки. Але стараннями тієї ж Apple ринок зараз переживає свій розквіт. Ми бачимо його відродження, ми бачимо боротьбу рівноцінних платформ і ми маємо повноцінний вибір.