Огляд акумуляторів TopDevice. Друге дихання
Кілька років поспіль Apple відмовляється від істотного збільшення ємності акумулятора iPhone, вважаючи за краще покращувати енергоефективність інших компонентів смартфона. Внаслідок цього, до вечора, а іноді вже до обіду більшість активних користувачів спостерігають сумну картину: на екрані красується попередження про критично низькому заряді батареї, а поруч немає жодної розетки або зарядного блоку. Акумулятори TopDevice запобігають втраті супутника-комунікатора в невідповідний час. Але який з них вибрати?
Це наймолодша модель у лінійці акумуляторів TopDevice. Судячи по формі корпусу, натхнення черпалось з перехідника Camera Connection Kit. Ну, або з десятка інших аналогічних батарей. Ключова фішка цієї моделі - можливість підключити блок до айфону безпосередньо, без необхідності тягати з собою кабель синхронізації. Відповідно, з одного боку тут стирчить роз'єм 30-pin, а з іншого боку розміщений порт точно такого ж стандарту. Через нього аксесуар і заряджається.
Ємність вбудованого литие-полімерного акумулятора даної моделі становить 1400 мА/ч - це трохи менше, ніж ємність акумуляторів останніх моделей iPhone. Вихідний і вхідний струм - 800 мА / 5В. «Оладок» важить приблизно 53 грами, що взагалі не критично при перенесення в сумці або кишені (окремо). Зверніть увагу: конструкція не передбачає можливість підключення будь-яких кабелів, крім 30-pin для зарядки акумулятора. Тому це аксесуар виключно для iPhone і iPod попередніх поколінь. Щодо iPad я зовсім не впевнений - навряд чи він зможе продовжити життя планшетника хоча б на пару годин.
Внизу розташований індикатор заряду на три поділки - 100, 70 і 30 відсотків. Поруч з ним красується проста кнопка включення, яка санкціонує передачу струму до підключеного пристрою. Основна частина корпусу зроблена з в міру глянсового металу з приємною текстурою. Начебто алюміній. Випускається в двох кольорах - сріблястому і чорному.
TopDevice позиціонує цей акумулятор як «жіночий». Мабуть, справа у віддаленому схожості з губною помадою, яке посилюється обідком у верхній частині корпусу. Модель випускається в різних кольорах різного ступеня жіночності - сріблястий, чорний, червоний і синій. Останній все-таки ближче до темно-синього, але особливості пофарбованого алюмінію роблять визначення точного відтінку практично неможливим. Ладно, чого ми все про колір та про колір.
Офіційний сайт і нижня сторона «тубуса» рапортують: ємність акумулятора за паспортом становить 2200 мА/год. Вихідний струм - 1000 мА/5В. Вхідний, правда, зберігся - ті ж 800 мА, так що акумулятор цієї моделі буде заряджатися в півтора рази повільніше попередньої. Вага дорівнює 74 грама, і завдяки формі, такий аксесуар буде нескладно розмістити у будь-якій кишені, хіба що в сорочку може не влізти.
Тут у нас є повноцінний USB-порт і вихід micro-USB. Маленька чорна кнопка активує передачу заряду по USB-порту, а поруч з нею розташований невеликий зелено-червоний світлодіод-індикатор, невидимий при просте. Своїх власних штекерів ця модель не має, тому і сумісна з плеортой самих різних пристроїв - будь то фотоапарати, плеєри, портативні ігрові приставки або ті ж iPhone і iPod. У комплекті поставляється набір з скручивающегося шнура зарядки сумнівної надійності і п'яти перехідників для гаджетів найрізноманітнішого спрямування.
З позиціонуванням дійсно гарного пристрою необов'язково морочитися. TDP-520 - суворий алюмінієвий брусок із закругленими кутами і пластиковими напівпрозорими «заглушками» по краях, всередині якого ховається ємна батарея. Буває чорним, сріблястим. Мотив вибору «нудного» корпусу зрозумілий: це серйозна штука, що наочно демонструє техпаспорт на нижній межі.
Ємність акумулятора становить 5200 мА/год - це в два з гаком рази більше, ніж у попередньої моделі. Вихідний і вхідний струм при цьому залишилися колишніми: 1000 мА/5В і 800 мА/5В. Все б добре, але останнє, разом з подвоєною ємністю батарей, змушує все це добро заряджатися за 4-5 годин від USB-порту середньостатистичного PC. TDP-520 доведеться готувати до дороги заздалегідь, і після повного розряду скористатися ним ви зможете нескоро.
На верхній частині акумулятора розміщені порти USB і micro-USB, а також кнопка включення разом з трьома зеленими сведодиодами-індикаторами заряду. Знову в комплекті були знайдені п'ять перехідників і шнур зарядки. Цього разу на шнур не пошкодували грошей: це сувора і товста «пружина» а-ля дротяний телефон. Так що він прослужить набагато більше.
Перш, ніж перейти до тестів з «яблучної» технікою, розповім про перехідники з комплекту до двох останніх акумуляторам. На темно-фіолетовому махровому пакетику ховається шнур зарядки, закінчується роз'ємом для перехідників, і ті самі перехідники в кількості п'яти штук: легендарний «тонкий» штекер Nokia, плоский штекер для старих смартфонів від Samsung, micro-USB, акумуляторний штекер для самих різних гаджетів і стандартний mini-USB.
Перехідники встромляються в шнур з комплекту і приєднуються до батареї, заряджаючи будь підключений пристрій.
При цьому користуватися шнурком з комплекту і всіма цими штучками додатково: USB-порти батарей поділяться енергією з чим завгодно через будь-який сторонній шнур/штекер. Тільки зверніть увагу: за звичайним USB струм йде в «ту» сторону, а по micro-USB - в іншу. Переплутати їх практично неможливо, але на всяк випадок...
Тестування маленького акумулятора проводилося на iPhone 4 і 4S. Результати, показані TDP-140, виявилися стандартними для такого роду батарей: це 40-65 відсотків заряду до статистики 4S, причому 40% ви отримаєте, тільки якщо будете майже безперервно користуватися смартфоном під час зарядки. Скажімо так, результат зовсім не аховий, але ціна в 650 рублів більшого і не вимагає. Це батарея для екстрених дзвінків і серфінгу. Кинув в сумку і забув.
Нібито жіночий TDP-220 тестувався вже на «п'ятірці» і айпэде. Коли iPhone грав музику з iTunes Match, заряд з критичних 5% піднявся приблизно до 35%. Match розряджає батарею набагато сильніше, ніж при програванні локальних файлів, тому експеримент був повторений в режимі простою. Результати незначно покращилися: з 3% заряд піднявся до 42%, а потім зовнішня батарея тихенько зник. У тестах з iPad mini все було сумніше - всього 19% зверху, але, з огляду на майже чотириразове різницю по ємності з акумулятором iPad mini, інших результатів бути не могло.
Загалом, цей акумулятор теж належить до категорії «треба терміново зателефонувати». Можу рекомендувати як аналог попередньої моделі, але вже для власників «п'ятірки». Для айпэда не варіант. Варто 750 рублів.
Від TDP-520 я очікував хороших результатів - і не прогадав. Він без праці зарядив iPhone 5 з 3 відсотків до всіх ста при включених Wi-Fi і 3G, а також при періодичних розмовах. І навіть після цього мені вдалося «дозарядить» девайс ще на 15%.
З такою віддачею не гріх причепити iPad mini на дозаправку. При відключених бездротових мережах, «мініка» зарядився з 5% заряду до 62%. А це від 4 до 7 годин безперервного користування планештником. TDP-520 - не тільки відмінний вибір для власників сучасних гаджетів Apple, але ще і дуже доступний: всього 1150 рублів.
TopDevice показала нам три різних акумулятора з трьома різними завданнями. Якщо б я парився щодо мобільності, то взяв би будь-який з перших двох варіантів - їх можна кинути в сумку до запитання і не помічати. В інших випадках беріть TDP-520 і не прогадаєте. Баланс мобільності/ємності дуже гідний, а якщо згадати про ціну - і зовсім відмінний.
Купити Портативні акумулятори TopDevice