iOS 7 і батарея. Як продовжити автономну роботу iPhone і iPad
Пару днів тому я сів у потяг, розклав речі і перевірив рівень заряду на iPhone. Іконка батареї показала багатообіцяючі 85 відсотків. Підстав хвилюватися за зв'язок із зовнішнім світом не було.
Але через три години смартфон розрядився. Я довго лаявся на iOS 7, але зрештою зрозумів, що був винен сам. Давайте розберемося, що було налаштовано неправильно, і сформуємо поради для тих, хто хоче вичавити максимум автономної роботи зі свого iPhone, iPad або iPod touch.
Ремарка-примітка для експертів і знавців. Багато що з нижчепереліченого вам вже відомо. Нам теж відомо, що вам відомо, тому прохання: не витрачайте час на пасажі про те, як багато з цих порад ви знаєте вже «два роки», бо нікому це не цікаво ;)
Загляньте в Настройки -> Основні -> Статистика. Ввімкніть Заряд у відсотках, який покаже рівень заряду батареї в числовому вигляді. Це в рази краще, ніж схематична картинка в кутку.
За зарядом у відсотках дуже зручно слідкувати за «поведінкою» батареї. Як правило, нові та однорічні пристрою завершують роботу на 2-3% індикатора. У старих iPhone і iPod вона може відключатися вже на 5-10% заряду. Вже через кілька днів ви зберете власну статистику.
А тепер - до економії.
У цьому розділі зібрані поради, які не сильно вплинуть на функціональність пристроїв. Такі можна застосувати і забути надовго.
Потрібне меню знаходиться в Налаштуваннях -> Конфіденційність -> Служби геолокації -> Системні служби (в самому низу). Сміливо відключаємо перші чотири пункти, так як на реальну функціональність вони не вплинуть.
- Пункт «Популярно поруч зі мною» включає відповідну функцію в App Store. Вимикайте, якщо не користуйтеся нею.
- «Пробки» необхідні для роботи сервісу відображення пробок у вбудованих картах Apple (але не в сторонніх - наприклад, Яндекс.Картах). Вимикайте, якщо не користуйтеся Картами Apple або не дивіться через них на пробки.
Все інше, в тому числі і «Часто відвідувані місця», можете сміливо відключати. В кінці списку знаходиться пункт «Значок в меню статусу», що з'являється при запиті геолокаційних даних будь-яким додатком або системою. Він не споживає електроенергії, так що залишайте його як є.
За замовчуванням першої бета-версії iOS 7, в Центрі повідомлень і вкладці Сьогодні відображаються відразу п'ять системних віджетів. Один з них не тільки займає багато місця, але і від'їдає системні ресурси і, завдяки регулярному оновленню даних, що впливають на автономну роботу. Мова йде про Акції.
Відкривайте Налаштування -> Центр повідомлень. Під заголовком Вид сьогодні є п'ять перемикачів. Без докорів совісті відключайте Акції. А також Календар і Нагадування, якщо не користуйтеся ними.
У iOS 7 з'явилася нова функція - оновлення даних у встановлених програмах без їх запуску. Спочатку це стосується додатків Акції і Погода. Але навіть сама Apple попереджає, що ця можливість може скоротити час автономної роботи через регулярні підключень до мережі.
Переходимо в Налаштування -> Основні -> Фонове оновлення програм. Тут можна подивитися, які програми регулярно завантажують дані з Інтернету без вашого відома. Безболісно відключаємо і забуваємо про це назавжди. Самі додатки будуть працювати як раніше.
Екран сучасного смартфона споживає багато енергії, тому його регулярне відключення здатне багаторазово збільшити час автономної роботи. У багатьох з нас вже виробився рефлекс блокування iPhone перед приміщенням в кишеню або сумку. Але іноді ми все-таки про це забуваємо. В таких випадках рятує автоматичне блокування екрану.
Йдемо в Настройки -> Основні -> Автоблокування. Встановіть блокування екрану через 1 хвилину після використання. Зверніть увагу, що незалежно від обраного періоду, на екрані блокування діють інші правила: пристрій буде в будь-якому випадку затемнювати і відключати екран через десяток секунд простою.
Додатково проследуем в Налаштування -> Яскравість і шпалери. Якщо ви знаходитесь в приміщенні, встановіть рівень яскравості на одну третину. Як правило, цього більш ніж достатньо при відсутності яскравого сонячного світла. До того ж нові, світлі меню iOS 7 набагато помітніше при слабкій яскравості дисплея, ніж раніше. Автояскравість можна відключити.
Швидко збільшити або зменшити рівень яскравості можна і в Пункті керування. Нагадаємо, що він викликається так: проводимо пальцем знизу вгору від самої нижньої межі екрану.
Функція автоматичних завантажень iTunes і App Store корисна тим, у кого є ще один iPhone, iPod touch або iPad. Завдяки їй, система стежить за тим, що ви купили або встановили на іншому власному пристрої - і автоматично завантажує це на всі інші гаджети Apple. Для завантаження за умовчанням використовується тільки мережа Wi-Fi, так що якщо ви мешкаєте в місцях з безлімітним інтернетом, від відключення цієї опції цілком можна утриматися.
В іншому випадку відкриваємо Налаштування -> iTunes і App Store. Внизу під пунктом Автоматичні завантаження є три перемикача - Музика, Програми та Оновлення, які відповідають за автоматичне скачування купленої музики, додатків App Store і за фонове оновлення встановлених програм та ігор. Відключивши всі три пункти, ви заощадите не тільки трафік, але і заряд акумулятора. Але пам'ятайте, що тоді всі свіжокуплені програми і музику треба буде самостійно встановлювати та оновлювати на інших своїх пристроях Apple. Це нічим не загрожує.
В останніх версіях iOS, багато запущені програми продовжують працювати протягом 10 хвилин. При цьому система активно завантажує дані з інтернету, що сильно позначається на тривалості автономної роботи пристрою, не кажучи вже про трафік (при лімітованому підключенні до GPRS/3G). Приміром, запущений додаток Facebook має властивість істотно розряджати батарею пристроїв на iOS. Докладніше про це розказано у відповідному матеріалі: як Facebook розряджає батарею iPhone і iPad.
Тому закривайте Вконтакте, Facebook, Instagram та інші інтернет-програми з панелі багатозадачності, коли не користуєтеся ними. Для цього двічі натисніть кнопку Home, знайдіть зображення такого інтернет-додатки і видаліть його, зачепивши і потягнувши картинку вгору.
До порад цього розділу варто вдаватися, коли вам знадобиться вичавити максимум з кожного відсотка заряду батареї - в дорозі або в екстрених випадках.
Якщо ви не потребуєте в швидкому інтернет-підключенні до мережі оператора, вимкніть підтримку 3G-сигналу. При цьому ви все одно зможете виходити в Мережу, так як замість 3G буде використовуватися EDGE-з'єднання або GPRS. Як правило, оператори не мають роздільної тарифікації на різні види сигналу, так що ви не повинні втратити гроші.
Відкрийте Налаштування -> Стільникові дані. Ви знаєте, що зробити з пункту «Увімкнути 3G».
Якщо ж ви взагалі не користуєтесь інтернетом від оператора і працюєте в Мережі виключно по Wi-Fi, вимкніть передачу даних через стільникову мережу. Пам'ятайте: при відсутності підключення до Wi-Fi, вам не будуть доставлені iMessage або Push-оповіщення з додатків.
Кожен раз, коли ви вмикаєте Bluetooth, в куті екрана з'являється відповідна ікона. Тому забути про нього дуже непросто. Вимкнути його можна в Налаштуваннях -> Bluetooth.
А ось робота режиму модему ніяк не позначається у разі, якщо до вашого iPhone або iPad не підключені інші пристрої. І даремно: у цьому режимі заряд батареї витрачається марно - і дуже швидко. Так що не забувайте відключати режим модему кожен раз після того, як їм скористаєтеся. Робиться це в Налаштуваннях -> Режим модему.
Поряд з режимом модему, геолокаційні сервіси можуть розрядити батарею iPhone і iPad в лічені години. Якщо ви не використовуєте програми, не функціонують без позиціонування - наприклад, карти 2ГІС або сервіс Foursquare - вимкніть геолокацію в iOS, пересунувши відповідний повзунок в Налаштуваннях -> Конфіденційність -> Служби геолокації.
У iOS 7 з'явилися анімовані шпалери, які змінюються залежно від положення пристрою в просторі. Не треба мати сім п'ядей у чолі, щоб здогадатися про їх негативний вплив на час автономної роботи пристрою. Адже обробкою ефекту зайнятий не тільки процесор, але і чіпи акселерометра і гіроскопа. Врешті-решт, стаціонарні шпалери теж хороші. Вибрати будь-які інші шпалери можна в меню Налаштування -> Яскравість і шпалери.
3D-ефект робочого столу - ще одна нова «фіча» системи. І ви можете повноцінно користуватися пристроєм і без неї, економлячи заряд завдяки зниженню навантаження на процесор. Ефект відключається тут: Настройки -> Основні -> Універсальний доступ. Знайдіть пункт Зменшення руху і увімкніть його. Цього достатньо. Не радимо балуватися з іншими налаштуваннями в цьому меню.
Чим новіше ваш іДевайс, тим більше програм він здатний обробляти одночасно. Але часті звернення до них від системи знижують загальний час автономної роботи. Якщо заряд батареї прагне до нуля, не гребуйте закрити абсолютно всі запущені програми. Двічі натисніть кнопку Home і «тягніть» картинки програм вгору, поки з них не залишиться тільки робочий стіл iOS. Підказка: приловчившись, трьома пальцями можна закривати відразу по три додатки.
Для більшості це очевидний і найбільш екстрений метод. Іноді краще тимчасово «відключитися», щоб повернутися в мережу в потрібний час для важливого дзвінка або перевірки пошти. Включивши Авіарежім, ви вимкніть Wi-Fi, стільниковий зв'язок, передачу даних і локаційні сервіси одночасно.
Втративши будь-якого з'єднання із зовнішнім світом, ваш пристрій почне розряджатися в два-три рази повільніше, ніж раніше. Думаю, що всім зрозуміло: при включеному авиарежиме не пройдуть ні дзвінки, ні оповіщення, повідомлення. При необхідності, в цьому режимі можна включити Wi-Fi або Bluetooth.
Перераховані вище поради актуальні не тільки для iOS 7, але і для iOS 6. Витрачайте енергію з розумом і залишайтеся на зв'язку!