Apple поступово відмовляється від послуг Samsung
Після закінчення судового процесу між Apple і Samsung - ось парадокс! - стало здаватися, що їх відносини як замовника і виробника непорушні. Стільки розмов ходить напередодні запуску кожного нового продукту, мовляв, виробництвом процесорів займеться якась TSMC. І кожен раз в самому продукті ми бачимо чіпи Samsung. Тому сприяє розмежування між Samsung-конкурентом Apple і Samsung-постачальником Apple... такий бар'єр, як і раніше діє, але вже не рятує.
Сьогоднішня новина з англомовної газети Korea Times носить інший характер, ніж стандартні домисли про TSMC. У статті йдеться про принципове бажання Apple відмовитися від спільного бізнесу з корейським гігантом. Далі - цитата топ-менеджера Samsung, який попросив не згадувати його ім'я.
Існує три типи замовників чіпів. Перші хочуть, щоб ми самі займалися всім, починаючи від архітектури чіпа, продовжуючи його розробкою і закінчуючи виробництвом. Другі говорять тільки про розробку і виробництві. Треті зацікавлені виключно у виробництві. Відтепер Apple відноситься до третього типу.
Амбіції Apple як проектувальника процесорів - ось що зіграло свою роль, хоча судові справи теж навряд чи могли сприяти розвитку відносин (у Apple немає внутрішнього бар'єру). Korea Times зазначає, що в світі не знайдеться іншого виробника крім Samsung, який відповідав би вимогам Apple за обсягами поставок і кількістю браку в короткостроковій перспективі. Samsung все ще потрібен Apple, але в Купертіно його роль щосили намагаються применшити. Починаючи з Apple A6 компанія сама розробляє структуру процесора. Їй поки не на кого перекинути лише виробництво - а то б уже давно перекинула.
Втім, Samsung все одно «робить» з виробництва A6 більше грошей порівняно з іншими чіпами. Раніше Apple платила корейцям за проектування. Тепер не платить, але замовляє багато більше одиниць продукції! [ai.com]