Неабияку вагу. Огляд чохлів Vaja для iPad mini
Чохли зі шкіри для пристроїв Apple - ніша зі стабільним попитом, і зрозуміти причину того не складе праці. Виглядають вони в більшості своїй просто відмінно, а на дотик і поготів казково приємні. Компанія Vaja широко відома за кордоном і поднаторела у випуску різноманітних «елітних» аксесуарів. Нещодавно до нас приїхали два їх чохла для iPad mini. Відкривати коробки ми будемо разом з вами.
Чохли прибрані в упаковку з різнокольорового картону. Контраст - річ, яка у Vaja є у великому надлишку. Чого тільки не очікуєш від коробки з яскраво-веселим малюнком. Сміливості дизайнерів неї не займати, бо в голову приходять різні мотиви, в тому числі і не найбільш... райдужні, чи що.
Сама коробка складається з білої накладки з численними прямокутними вирізами і цілком розмальованого «контейнера», що відкривається за образом і подобою ноутбука. Картон обох дуже м'який і податливий, тому мої екземпляри обзавелися вм'ятинами і потертостями по кутах ще до того, як я їх отримав. Накладка збирає плями будь здоровий - загалом, Пошта Росії має всі шанси залишити глибокий відбиток на їх зовнішньому вигляді.
Перш ніж ми перейдемо до самих чохлам, хочу звернути увагу на першопричину колірних рішень. Vaja не тримає покупця в строгих рамках колірних поєднань - звідси і «райдуга» на коробці. На офіційному сайті компанії в розділі покупки можна настругати незліченна кількість колірних сполучень для зовнішнього і внутрішнього матеріалу чохлів, а-ля «відчуй себе дизайнером».
Я не знав, що мене чекає всередині коробки, так що був однаково здивований в обох випадках. Перед нами - чохол-накладка, надівається на задню панель планшетника. Яскравий, але одночасно в міру м'який червоний колір - це якраз його внутрішня частина. Зовні він виглядає ось так:
Vaja заявляє, що в чохлах використовується виключно якісна шкіра. Не посперечаєшся. Неймовірно м'яка і рельєфна текстура по тактильним відчуттям уделивает гладкий полірований метал і вже тим більше силікон і пластик. Зовнішня сторона чимось оброблена: чохол не назвеш «глянцевим», але під прямим сонячним світлом він трохи грає кольором, як мильна бульбашка. Є підозра, що це покриття з часом зітреться.
Внутрішня сторона на шкіру не зовсім схожа, але це теж вона. По діагоналі видавлені логотип і ім'я виробника, причому видавлені на кілька міліметрів. Я спробував порахувати кількість згадок Vaja, але справа виявилася з ряду геть неабияким і невдячним. Цією стороною чохол контактує з планшетником, тому тут немає ніяких твердих деталей.
До речі, всі чохли компанії робляться вручну, «handmade», якщо хочете. Звідси - не дуже рівні стики матеріалів в деяких місцях. Причіпки причіпками, але помітити це нелегко, а вже при вкладеному усередину iPad - і зовсім неможливо.
На зовнішній стороні, поруч з виїмкою для кнопок регулювання гучності і Mute, розташувалася єдина металева частина чохла - сталева плашка з логотипом компанії-виробника. Дряпається вона на ура, все-таки поліровані метали не дуже практичні.
Чохол надівається на iPad mini найпростішим способом: девайс банально вставляється в чотири паза по кутах. Якщо ви вже користувалися подібними чохлами, то знаєте, що іноді виробники можуть переборщити з точністю і залишити для планшетника занадто мало місця. З-за цього замикатися чотири паза буває дико важко. У даного екземпляра такої проблеми взагалі немає: зусиль для зняття і установки необхідний мінімум, але при цьому він сидить як влите.
Пізнати, що перед нами не елемент декору квартири, можна хіба що по камері. З боку дисплея все набагато простіше. Ніякої розумної захисту для передньої частини, крім виступаючих граней заглушок, тут немає. Але вона передбачена конструкцією.
З однією з сторін залишена виїмка спеціально під оригінальний Smart Cover. Чи То пак використовувати цю накладку можна разом з аксесуаром Apple, не втративши в його функціональності.
На верхніх і нижніх гранях чітко видно краю внутрішньої підкладки. Рішення явно продумане, так і два кольори набагато цікавіше виглядають, ніж один. Що стосується конкретно цієї палітри - поєднання червоного і чорного виглядає на ура і підійде для обох різновидів mini.
Незважаючи на всю свою красу і «натуральність», справжня шкіра має властивість з часом псуватися і стиратися, а іноді - взагалі розвалюватися. Заглушки чохла знаходяться в постійній напрузі, а їх верхня частина контактує зі столом (або куди ви там його кладете). Звідси випливають логічні побоювання щодо довговічності. Підкладка тут дуже м'яка і взагалі податлива, тому ставитися до чохла як до «броні» в будь-яких умовах я не раджу.
Я неодноразово згадував, наскільки це м'який чохол - і не дарма. Ми з вами вже встигли звикнути до в'язким силіконових накладок і твердою, нехай і іноді ворсистою замші. Навіть шкіра і то часто обмежується найтоншим шаром. На цей раз перед нами швидше фрагмент дорогого шкіряного крісла - такий же самодостатній і солідний. Настільки солідний, що для когось він може виглядати нудно. У шкіряних кріслах їсти і смітити не комільфо. Тому Smart Grip - це скоріше вибір для стаціонарного, спокійного сценарію використання, будь то офіс або квартира/будинок.
Плюси:
- якісна м'яка шкіра;
- сумісний зі Smart Cover;
- стильний, в якійсь мірі мінімалістський.
Мінуси:
- м'яка шкіра схильна до подряпин.
У другій коробці я знайшов аксесуар трохи іншого формату. Це вже повноцінна, функціональна захист для планшетника а-ля Smart Cover, створена спеціально для роботи поза домом. Тут у нас теж шкіра, теж підкладка, але вже не такі м'які. Різниця з попередньою моделлю дуже істотна, і не тільки тактильно - чого варто тільки великий металевий логотип у нижньому куті.
У цій моделі шкіра відрізняється глибокою і яскраво вираженою текстурою, і матеріал сам по собі майже не піддається впливу ззовні. Від м'якості і податливості майже нічого не залишилося - все-таки умови використання зобов'язують. Конструкція розкладається і складається в підставку, але про це трохи пізніше.
Колірна гамма цікава. Поєднання світло-сірого і блакитного кольору явно розраховано на слабку стать. Під променями сонця зовнішня сторона чохла здається бляклої, якоюсь мірою через світлих проміжків в текстурі шкіри. Всередині ж вклеєна вже знайома підкладка з фірмовою перфорацією. Тільки тепер її стало більше.
Задня зовнішня сторона цікава відразу з кількох причин. Невелика металева заклепка з логотипом відразу виділяється із загальної картини. Це не данина моді на подібні вставки в сучасних аксесуарах, а хитрий паз, необхідний для розгортання підставки і установки планшетника в горизонтальній орієнтації. Метал відіграє свою роль: під ним розташований мініатюрний магніт, що не дозволяє застібці вільно бовтатися.
Магніти також можна виявити на «язичку», що є продовженням передньої сторони чохла. Це найпростіший механізм, завдяки якому «кришка» не бовтається і міцно тримається на екрані. Руками допомагати йому не треба: з приємним клацанням «язичок» самостійно чіпляється за такі ж магніти всередині задньої панелі аксесуара.
Так само, як і в попередній моделі, колір внутрішньої підкладки проглядає на всіх вирізах. А ось металевої плашки вже немає. Це місце цілком ховається за «язичком», що щодо зручно: для регулювання гучності не доведеться колупатися в прорізах.
Як ви вже зрозуміли, чохол трансформується в просту підставку. Передня сторона вивертається назад, оголюючи всім оточуючим внутрішню підкладку, її ядерний колір і незліченну кількість логотипів Vaja. Край вставляється всередину тієї самої металевої заклепки - і все, підставка готова.
Конструкція дуже проста, але не без істотного мінуси: вона тримається тільки під природним вагою пристрою. Варто трохи підняти чохол, і кришка миттєво вивалиться з заглушки. В принципі, це не повинно сильно турбувати - в кінці-кінців, підставка використовується стаціонарно. Але розвалюється вона так швидко і шумно, що починаєш замислюватися, чи не краще було б зробити щось надійніше, ніж сантиметрова виїмка.
Інший недолік чохла випливає з його достоїнств. Він товстуватий, причому у всіх сенсах. Великий шматок якісної шкіри з хорошою підкладкою важить пристойно, якщо згадати, що mini і 400 грамів не набере. А наявність захисту для екрану як мінімум подвоює товщину всієї конструкції.
Це несуттєвий мінус, якщо ви використовуєте чохол поза домом: все-таки зайва вага обумовлений захищеністю. Але для домашнього використання це не кращий варіант.
Плюси:
- якісна щільна шкіра;
- кришка блокує екран а-ля Smart Cover;
- кришка не совається по екрану, немає випадкових спрацьовувань;
- швидко трансформується в підставку;
Мінуси:
- товстуватий і важкуватий, хоч і шкіра;
- підставку неможливо використовувати на вазі.
Перед нами два схожих, але в той же час абсолютно різних чохла. Перший, Smart Grip, чудово виглядає і відчувається в руках. Доданий вага не відчувається так сильно, а тактильно це взагалі один з кращих чохлів, які я поки використовував. М'який, приємний і, не побоюся, солідний, він сумісний з Smart Cover відмінно підходить для домашнього використання.
У той же час, відсутність захисту для екрану змушує сумніватися в корисності цього аксесуара поза приміщень. Податливий матеріал чіпляє подряпини і потертості з вражаючою силою. Те ж саме можна сказати про металеву засувку. Цей чохол можна порівняти з дорогим костюмом, в якому відчуваєш себе комфортно на людях, але ні за що на світі не підеш копати картоплю.
Коротше, це чохол для дому.
Другий чохол, Libretto - багато в чому протилежність. Тверда, жорстко текстурована шкіра витримає більший вплив без шкоди для зовнішнього вигляду. Дисплей завжди буде захищений завдяки передній панелі. І в будь-який момент всю конструкцію можна розкласти в підставку, нехай навіть і не саму стійку. При всьому цьому він закривається без праці і подальшого ерзанья панелі по екрану, яке зводить з розуму магніти в корпусі, постійно блокуючи пристрій.
Тільки важити все це буде як два iPad mini. І товщина буде не менше подвоєної. Краса і захист вимагає додаткових жертв. Загалом, це чохол для використання поза домом. Вибирайте.
Чохли надані магазином Gembox.ruКупити чохли для iPad mini