Про нелегальність анлока в США
ЗМІ люблять публікувати «страшилки». Тому новина про «заборону» розблокування телефонів в США викликала резонанс у всьому світі, і особливо в Росії, де істотна частка iPhone завозиться з-за кордону по «сірим» каналах. Юристів і бажаючих дійсно розбиратися в темі виявилося замало. Тому одна з громадських організацій вирішила розставити точки у простій та зрозумілій формі.
Американська правозахисна організація Electronic Frontier Foundation (EFF) звернулася до власників iPhone:
Почнемо з хорошого. Юридична протекція джейлбрейка і «рута» вашого смартфона залишається в силі - аж до 2015 року. Протекція анлок телефону знята, але оператори навряд чи будуть подавати в суд на своїх клієнтів в масовому порядку, а-ля RIAA. А рішення Бюро реєстрації авторських прав США, незважаючи на сенсационалистские заголовки ЗМІ, не означає, що анлок в будь-якій формі став нелегальний.
Джейлбрейк все ще дозволено - хоча в це мало хто сумнівався. Але що тепер робити з разлочкой? Відповідь проста, і комусь він може не сподобатися:
Швидше за все, оператори або навіть федеральні прокурори будуть підштовхнуті судити не фізичних осіб, а компанії та організації, які займаються разлочкой і перепродажем таких телефонів. Якщо суд стане на бік оператора, штрафи можуть бути високими: у цивільних позовах - до 2500 доларів за кожен розлочений смартфон, а в кримінальних справах - до 500000 доларів або до 5 років тюремного ув'язнення у разі якщо анлок був зроблений для комерційної вигоди.
Це поширюється навіть на телефони, термін контрактів на які вже закінчився.
Тим не менше, є один позитивний момент: якщо ваш телефон був куплений аж до вступу закону в силу, ви можете спокійно відв'язати його від оператора в будь-який час і в будь-якій формі. [9to5]