Огляд персонального «оператора» Swivl
У 2011 році проект Swivl з'явився на сторінках краудфандингового сервісу IndieGoGo (аналога Кикстартера), зібравши необхідні для запуску $20 000. У 2013 році інвестиційний фонд голови Mail.ru Group Дмитра Гришина інвестував у розробників $500 000.
Чим же так цікавий Swivl і що він з себе представляє? На Заході цей незвичайний аксесуар охрестили personal cameraman, тобто персональний оператор.
Відеоогляд Swivl
Swivl є автономною док-станцією на моторчиках з прогресивним стеженням за об'єктом зйомки. Досить потрапити в кадр - і станція не випустить вас зі своїх чіпких» обіймів. Коло використання робота досить широкий:
- Зйомка себе самого в русі;
- Зйомка ігор з дітьми;
- Спілкування по Скайпу, коли руки зайняті (кухня);
- Зйомка лекцій;
- Зйомка спортивних заходів.
Визначення позиції об'єкта відбувається за допомогою дистанційного ІЧ-маркера, цепляющегося на одяг як кліпса або вешающегося на шию за мотузочку з комплекту.
Док-станція повністю сумісна з iOS-пристроями і я рекомендую вести зйомку не через стандартний додаток Камера, а з допомогою фірмового додатка з однойменною назвою - [Free, iTunes link]. Тому є кілька причин:
- ІК-мітка в парі з фірмовим додатком може виступати як пульт ДУ: вмикати і вимикати відео, заморожувати підставку для економії батарей, коли зйомка не ведеться;
- В самому додатку є набір опцій, які допоможуть вибрати оптимальний режим зйомки: якість ролика, замір експозиції, фокусування. А також такі важливі функції, як чутливість до переміщення об'єкту, режим «спорт» і програмована траєкторія. Остання згодиться для панорамної зйомки Time Lapse.
Наш оператор живиться від двох пальчикових АА-батарей. На мій погляд, це правильне рішення, ніж впихати всередину акумулятор, який збільшить масу пристрою і навантаження на моторчики.
Звук під час запису відео пишеться через бездротовий мікрофон, розташований зверху нашого ІЧ-маркера. Можна відійти на 7 метрів (впевнене відстань прийому), щоб потім отримати на виході якісну озвучку всього, що відбувається в кадрі.
Зараз підставка може взяти на борт гаджети масою до 320 грам. Якщо дати більше, то вона вже не буде встигати повертатися на потрібні кути огляду. В комплекті є адаптер під стандартне різьблення для штативу, тому зверху можна кріпити не тільки смартфони, але і невеликі мильниці. У свою чергу, Swivl може сам встановлювати на штатив: знизу є необхідний отвір.
Коли Swivl з'явився на IndieGoGo, мало хто вірив, що з цього вийде щось путнє, бо на краудфандинговых сайтах рідко зустрінеш такі складні концепти. Зазвичай все обмежується збором коштів на щось простіше. Однак проект запустився і тут же отримав інвестиції з боку російських інвесторів і західних фондів. Напевно, це самий дивний аксесуар для айфона, який я тримав у руках в цьому році. Тут є і політ фантазії дизайнера, і робота інженера по електроніці, і непогана iOS-підтримка. Це явно не-гаражний продукт двох братів-слюсарів, які вирішили заробити на ящик віскі. Перед нами досить серйозний продукт з великим доробком на майбутнє: на початку 2013 закінчився черговий збір коштів на версію Swivl для iPad і дзеркальних камер.
Плюси:
- Зручний аксесуар з простим управлінням, не займає при цьому багато місця і досить легкий;
- Запис звуку через безпровідний мікрофон на маркері;
- Підтримка iOS;
- Підтримка цифрових мильниць через адаптер.
Мінуси:
- iPhone 5 доведеться підключати через перехідник 30 pin to lightning. Звичайно, можна без проводів, просто поставити і переключитись, але тоді доведеться обійтися без перетворення ІЧ-мітки в пульт ДУ.
Купити Swivl