Чохли TwigCase. Майже бамбук для iPhone 5
Останнім часом я все частіше віддаю перевагу або плівок, або чохлам у форматі шкіряного кишеньки або панча. Все-таки iPhone 5 - він гарний сам по собі, зроблений з якісних матеріалів, тактильно від нього просто насолоджуєшся, і не полювання всього цього позбавлятися заради примарної надії зберегти гаджет в товарному вигляді протягом всього терміну експлуатації. Випадки різні бувають і чохли не панацея. Але, як виявилося, ще є аксесуари, здатні змусити відмовитися від усталених звичок. В даному випадку це чохли Twig Case. Причому історія з одним з них вийшла взагалі комічною, і я навіть побоювався, що доведеться працювати лобзиком. В результаті перше враження виявилося дещо зіпсованим, але винен я сам. Коли в усьому розібрався, то зміг побачити незвичайний «дерев'яний» аксесуар із зовсім іншої сторони. Про пригоди з Twig Case і детально про сам продукт я і розповім в цій статті.
Дивні враження
Взагалі, перше враження було двояким. Мене буквально вразила в хорошому сенсі упаковка. Сказати, що вона незвичайна - це не сказати нічого, та й упаковкою її назвати складно, радше продовженням аксесуара. Повністю вся виконана з дерева...
...згинається як книжка і при цьому не ламається...
...та ще й з секретом:
За такий креатив розробнику цілком можна поставити десять балів з п'яти. Це рідкісний випадок, коли упаковка дійсно гармонійно доповнює продукт і при цьому ще й функціональна.
А ось використання «дерева» в якості матеріалу накладки дещо насторожувало. Якось звик, що це не самий надійний матеріал, що має властивість намокати і розбухати, тріскатися, ламатися і т. п. Але в даному випадку не застосовується звичайне дерево і, до речі, ви помітили, що це слово вище я брав у лапки? Неспроста! На дотик виріб дійсно дерев'яне, але за фактом цей матеріал називається Richlite. Проводиться він тільки в США і у випадку з Twig Case складається з сотні верств частково переробленого паперу, які з'єднані між собою з допомогою фенольної смоли.
В результаті вийшов композит, по своїм якостям і на дотик нагадує бамбук (водотривкий, не дуже ламкий), але при цьому він міцніше будь-якого дерева. Хоча і з ним треба бути обережним. Наприклад, виробник в комплектному вкладиші попереджає, що на кнопки можна натискати, якщо чохол порожній:
Але на фортецю я перевірив Twig Case своїм власним трошки сумним досвідом. Справа в тому, що ще з моменту тестування гібридних наборів плівок Spigen SGP на задній панелі залишився один примірник і як там добре прижився, примудрившись витримати всі випробування. Всілякі чохли я часто відчуваю, а це зняв-наділ, знову зняв і так по колу. Природно, не став знімати плівки і цього разу. Бадьоро встромив телефон в одну половинку, не звернувши уваги на досить серйозне зусилля, з яких це сталося. Потім трохи напружившись і навіть «крякнув», надів другу частину аксесуара.
«Начебто все добре, моноліт, нічого ніде не бовтається і не елозит», - думаю я і вирішую зняти аксесуар, щоб пофотографувати його зсередини. А не тут то було! Не можу зняти, не йде і все. І так пробував і сяк - не можу зняти. Надмірних зусиль теж не хочеться докладати і ненароком розчавити iPhone. Загалом, я проходив з чохлом день, на наступний таки набрався сміливості, натиснув, потягнув і стягнув його, ура! А в голові вже билася думка: «Ух напишу про криворукості майстрів, не розрахували з розмірами!». Але по факту вийшло, що все розраховано як раз правильно, а от плівка виявилася зайвою. Варто її зняти, як справа пішла на ура, при цьому монолітність конструкції не постраждала, і витягнути телефон вже не становило праці. Що ж, для затравки пропоную подивитися відеоогляд аксесуара, а потім продовжимо знайомитися з Twig Case них більш детально.
Точність
Конструкція чохла проста - дві половинки тримаються на телефоні за рахунок тертя. Так як дерево, а тим більше Richlite - це дуже твердий матеріал, то впритул телефон не прилягає до нього, принаймні, це стосується боковин і спинки. Внутрішня частина оброблена чимось нагадує замшу, в яку впирається iPhone:
А ось так виглядає конструкція кнопок:
Невеликі пропили дозволяють їх натискати, але якщо зробити це без телефону всередині, то можна кнопки просто виламати.
В інструкції також зазначено, як правильно вставляти телефон - під крайній паз. iPhone входить в чохол на полозку, а через точної підгонки неправильно вставити гаджет, як мені здається, просто не вийде.
Але при такій конструкції обов'язково хвилює питання, а не чи буде місце стику кидатися в очі? Повірте, не кидається. Ось пара знімків, щоб довести це:
Повторюся - підгонка деталей і якість виконання аксесуара на висоті. Це добре видно по вирізам - як для древоподобного матеріалу вони дуже акуратні:
Виріз під камеру не зовсім звичайний, з родзинкою:
Варто відзначити, що кнопки натискаються відчутно жорсткіше, ніж без чохла. Але при цьому немає і сопливости в кліці, він все такий же чіткий, хоча доводиться прикладати трохи більше зусиль. До цього швидко звикаєш.
Досвід експлуатації
Найцікавіша частина статті, особливо на тлі незвичайності аксесуара. У першу чергу варто сказати, що він пристойно збільшує габарити телефону:
Вага теж стає більше на 30 грам, хоча це і не так помітно, як могло б бути з чохлом з інших матеріалів. Справа в тому, що шорсткість Richlite забезпечує просто шикарний хват. Смартфон лежить в руці монолітно, про те, що він вислизне, взагалі не йде. За рахунок цього збільшилася маса трохи скрадається.
Досить товстий бортик в передній частині захищає екран, якщо покласти телефон на стіл вниз склом, що теж добре. Але вичищати у обідка відбитки пальців і інше сміття важко.
Що стосується фізичного захисту, то Richlite здатний непогано демпфувати удари, плюс для телефону всередині є невеликий простір. В стіну iPhone кидати не варто, але від фатальних ушкоджень при випадковому падінні на кахель з невеликої висоти аксесуар його захистить.
Найцікавіше, це тактильні відчуття від чохла. Вони прикольні, ніби тримаєш в руках щось тепле, живе. Мені особисто дуже подобаються такі. До того ж давав запакований у Twig Case телефон кільком друзям в руки, і всім їм композит сподобався на дотик, всіма сприймався як дерево. До речі, і пахне як дерево тільки після випалювання. Приємний запах, мені він припав до душі.
Також повторюся, що вода виробу не страшна. Щодо ілюстрацій, то за них відповідають відомі в певних колах ілюстратори та художники. Наприклад, на розглянутому примірнику, який називається 30 Bikes, зображені летять велосипеди. Картину створив ілюстратор Адам Турман.
Нюансів, крім збільшених габаритів телефону, два: досить складно добиратися до важеля беззвучного режиму і деякі сторонні кабелі Lightning можуть не втиснутися в отвір чохла. З фірмовим проводом проблем немає
Задоволений я чохлом? Однозначно так, і найближчим часом саме він буде захищати мій апарат. Покращений хват, непогана захист і дуже цікаві тактильні відчуття зробили свою справу - я знову перейшов на використання накладок.
Аксесуар не з дешевих. Офіційна ціна становить $70, додайте сюди вартість доставки, і вийде трохи менше, ніж він коштує в Росії, де ціна зростає до $130. Що ж, за незвичайні речі завжди доводиться платити трішки більше «середнього по лікарні».
Чохли надані магазином Gembox.ru
Купити чохли TwigCase для iPhone 5