Огляд преміум-навушників Fostex TH500RP. З айфонами не входити
Поговоримо про навушниках компанії Fostex. Давно пора. Модель TH500RP - з самих свіжих, неймовірно комфортна, з великою історією і високою цінністю. Рідкісна модель на стику любительського і преміум-класу, яка відпрацьовує свою вартість не тільки складанням, але і звуком. Ще вона слабо підходить власникам iPhone. Я не жартую.
За короткий час нам вдалося оглянути кілька різних навушників на основі перспективної магнітно-планарної технології. З кожним разом ми знижуємо планку цін, і зараз вже говоримо про моделі істотно дешевше тисячі доларів. У самий відповідний момент до нас приїжджає найсвіжіша модель від японської компанії Fostex.
Створена у 1973 році, Fostex початку як виробник звукозаписної техніки: пристрої многодорожечной запису, цифрові рекордери сигналу. Пізніше з'явилися і численні продукти для масового споживача. Серед них - кілька моделей Hi-End навушників, стали абсолютною і безумовною легендою серед аудіофілов.
Fostex T50RP
Найвідоміші з них - Fostex T50RP, справжні улюблениці спільнот, які пережили сотні різних «модифікацій» для продовження життя кабелю і зміни звукових якостей. Навіть без внесення змін у конструкцію, T50RP цінується дуже високо: досить поглянути на кількість відгуків до них у форумі Head-Fi.org (11 тисяч постів) - і все стане зрозуміло.
Здавалося б, причому тут ця модель? Все просто: інженери Fostex взяли за основу планарно-магнітні динаміки T50RP і «прокачали» їх до нового рівня. Залишилася тільки форма і принцип установки. Так і вийшли TH500RP.
Це найбільш «класичний» дизайн навушників, який я коли-небудь бачив. Якби серед ночі у мене запитали, як виглядають справжні «аудіофільскі» навушники, я б описав щось дуже схоже на TH500RP. Великі, м'які, зручні, зачаровують звуком. Строгість ліній, підібраних матеріалів і їх обробка - вважай, эталонны для цього образу. Сподіваюся, фотографії передадуть зовнішні якості у всій красі.
З якого боку не дивись, найяскравіша частина корпусу - велика, цільна алюмінієва панель з великою перфорацією. Вона ж - єдиний помітний здалеку елемент дизайну. У Fostex насправді правильно підійшли до питання: такі навушники повинні в першу чергу бути комфортними і робитися з кращих матеріалів, а не кидатися в очі і викликати потужні емоції. Цю модель, як і багато інших любительско-професійного сегмента, слухають будинку в единеннии з музикою, а не шумом міста.
Будучи повнорозмірними навушниками, Fostex TH500RP акцентовані на зручність тривалого носіння і повної подстраиваемости (слово-то яке) під форму голови. Для початку, зовнішня сторона амбюшурів зроблена з шкіри найвищої якості: з візуально симпатичною текстурою, дуже приємною на дотик фактурою і трохи грубими, але тому навіть стильними швами. Внутрішня ж порожнина заповнена м'якою підкладкою, практично не чинить опір тиску. Відчуття від носіння найприємніші.
Чимала роль у забезпеченні комфорту відведена податливою, знову дуже м'якою дужці. Справа не тільки у внутрішньому матеріалі, але і в основі обідка: він згинається практично до прямої лінії, що саме по собі буває рідко і дозволяє із зручністю носити навушники на голові будь-якої ширини. Знову радує матеріал оздоблення, все-таки занадто багато шкіри на навушниках не буває. Зовнішня сторона зроблена істотно більш щільною, ніж внутрішня.
За контакт навушників з головою відповідають осьові поворотні кріплення. Висота динаміків щодо наголів'я регулюється традиційним способом. Тут добре помітна строгість ліній і загальна «індустріальній» дизайну моделі. Чомусь здається, що Джонатан Айв зробив би щось подібне сам, хіба що сітку на динаміках замінив би на суцільну панель з «яблучним» логотипом.
Амбюшуры, до речі, мають ергономічну, несиметричну форму: товщають ближче до задньої частини, тим самим краще обхоплюючи голову без додаткового тиску на неї. Непередбачена користь - швидко розбираєшся, де ліва, а де правий динамік і ніколи їх не переплутаєш.
Колись це повинно було трапитися.
З одними якісними навушниками, до нас приїхали інші. Потім ще одні. І ще. Знайомитися з крутої акустикою завжди цікаво: не вгадаєш, що тебе чекає в частині звуку. І ось я з передчуттям розпаковую нові, відомі в аудіофільських колах Fostex TH500RP - і несподівано бачу, що з будь-якими мобільними пристроями вони несумісні..
Це не зовсім ті навушники, які купують власники iPhone 6. Я б навіть сказав інакше: такі речі не живуть в одних краях з айфонами і айпэдами. Місце Fostex TH500RP - серед тусовки заможних, які знають толк в звуці ентузіастів і професіоналів. Встромляти таку річ, природно, не смартфон, а відразу в потужний стаціонарний підсилювач вищого класу. Ну або легендарний плеєр, стоїть захмарних грошей.
Я не подумав, але про мене подумали інші. Разом з коробкою навушників, в редакційну обитель приїхав бокс з легендарним портативним музичним плеєром Colorfly C4. Якщо ви про неї не чули, просто знайте: він так само бажана в середовищі «аудіофілов», як iPhone 6 в ніч на 31 грудня. Питання можна було б вирішити перехідником, але я не впевнений, що айфон і інші смартфони взагалі здатні розкрити якості TH500RP - все-таки опір у них вище звичайного (48 Ом).
Плеєр великий, важкий, з корпусом з дерева і металу в стилі «стімпанк». Ще він дуже своєрідний і місцями непродуманий - але огляд ми пишемо не на нього, а на навушники від Fostex. І там є, про що розповісти!
Професійний плеєр не залишив ніяких шансів для прослуховування медіатеки iTunes. Всі треки, що я заново дізнавався через Fostex TH500RP, були зведені в стислому форматі Flac. Тому хочу вигукнути. Як же важко в Росії дістати музику у найвищій якості! Розумію біль і страждання «аудіофілов», які вже за рахунок досвіду і хорошого обладнання реально помічають різницю між MP3 і правильними «ріпами» з цифрових дисків. Легально дістати музику в lossless-форматі можна тільки платно, причому місця треба знати.
Все, видихнув - тепер виключно про навушники.
Справа була пізно ввечері, настрій було майже сонний. Поставив шкіряні TH500RP, запустив плеєр, знайшов перший альбом в списку. Сів на диван.
Шкода, що ніхто не бачив, як я майже відразу встав з очима по п'ять рублів і почав ходити колами по кімнаті, примовляючи матом. Один трек, другий трек, третій - ну не може ж такого бути. Поки дивувався, опинився на кухні, де сів і почав трохи спокійніше вслухатися. Ні, все-таки не здалося.
Це був день, коли я по-справжньому зрозумів, що таке «середні частоти».
Динаміки в TH500RP встановлені дуже цікаво. Вони ніби дивляться на вас під кутом, знизу. Не знаю причин такого підходу, але можу боротися за результат. По-перше, TH500RP демонструють найвищу детальність з усіх повнорозмірних навушників, які я коли-небудь чув. Кожен інструмент, кожен хрускіт медіатора, кожна дрібниця - чути все, чітко і з потужним ефектом присутності. Просто чудово, мої улюблені джазові альбоми зажили новим життям.
По-друге, детальність верхнього сегмента нижніх частот і середніх загалом просто вражає уяву. Найсильніший ефект відчувається в класичних та інструментальних композиціях, записаних на якісній апаратурі - як правило, це практично весь сучасний джаз. Дуже здорово виділяються бас-гітари, ніби для них в навушниках передбачений окремий сет динаміків.
По-третє, я залишився під приємним враженням від широти звукової сцени. Слухаючи одні й ті ж треки в сотий раз на різній аппартуре, починаєш помічати, як їх деталі губляться і з'являються знову у залежності від сильних сторін тієї чи іншої акустики. Так от, Fostex TH500RP показав практично еталонну детальність серед протестованих мною повнорозмірних навушників.
Велику роль у цьому відіграє відкритість конструкції: високі частоти стають дзвінкими і виражено чіткими, з'являється «легкість» - легка піднесеність у цьому сегменті, як ніби ви присутні на концерті і слухаєте живий спів, живі інструменти близько до мікрофону.
Я впевнений, що ці навушники по-достоїнству оцінять любителі якісної музики з хорошими джерелами звуку. Потенційна аудиторія цієї моделі - всі, хто шукає хорошого супутника для домашньої музичної апаратури. Кращі музичні жанри включають в себе весь джентльменський набір (класика, інструментал - джаз та інші), а також сучасну музику аж до хардкору.
Якщо вам хочеться дізнатися, як повинна звучати інструментальна музика і чому планарно-магнітні навушники стрімко завойовують ринок, починайте своє знайомство з Fostex TH500RP. Це доступна модель з неймовірною якістю збірки, відмінними матеріалами корпусу, продуманою ергономікою і заворожуюче детальним звуком з «родзинкою» - соковитим відтворенням середніх і низьких частот, що не залишає байдужих.
Вартість Fostex TH500RP в Росії - близько 39 тисяч рублів.
Всі подробиці навушників Fostex TH500RP
Ще цікаве:
- Ювілей зв'язку
10 15 років тому в цей день, 10 листопада, з'явився перший GSM-телефон Nokia 1011.... - Тільки на iPhones.ru конкурс від Naim Audio!
Друзі, 15 вересня у нас стартує конкурс від британського виробника... - Огляд музичних доків JBL Onbeat Micro і Philips Fidelio
Світ побачив iPhone 5 вже більше півроку тому, але виробники...