Menu

Як 14-нанометрове технологічне диво Samsung може перекроїти мобільний ринок


Как 14-нанометровое технологическое чудо Samsung может перекроить мобильный рынок

Нещодавно Samsung розповіла про запуск масового виробництва однокристальних систем (SoC) Exynos 7420 із застосуванням 14-нанометрового технологічного процесу. Ці мобільні процесори будуть використовуватися в майбутньому флагман Galaxy S6 і ряді інших корейських пристроїв. Для не цікавиться технологіями людини написане вище є лише набором слів. Але варто копнути трохи глибше, зовсім небагато - без нудної теорії і незрозумілих позначень, - як стане ясно, що корейці з легкої подачі зробили революцію на мобільному ринку або ж, як мінімум, зроблять це в найближчі місяці.

Так, шановні читачі, мова про ту саму Samsung, у якій спостерігається значне падіння доходу на мобільному ринку і яку Apple активно поборює і начебто перемагає. Але не все так просто і однозначно в сучасному бізнесі, особливо в IT-секторі. Apple справді примудрилася серйозно штовхнути конкурентів, коли створила одну з самих продуктивних SoC на ринку - A8X, але адже компанія розробила лише схему, а виробництво готових чіпів було замовлено на стороні, в даному випадку у TSMC. У Apple немає власних заводів по виробництву чіпів, і це її обмежує. У Samsung такі є, причому, як виявилося, технічно вони в поточний момент одні з найбільш досконалих у світі. Може саме в них і пішов весь дохід корейського мобільного підрозділу? Не будемо гадати на кавовій гущі, а розберемо все по порядку.

Для того щоб розуміти важливість переходу Samsung на 14-нанометровий процес виробництва, слід звернути увагу на реалії сучасного ринку мобільних чіпів. Найдосконаліші SoC в поточний момент створюються із застосуванням 20-нанометрового техпроцесу - це і новітні чіпи Apple, включаючи згаданий вище A8X, і Qualcomm Snapdragon 810, який з'явиться у майбутніх флагманських смартфонах, і процесори Exynos в Samsung Galaxy Alpha, Galaxy Note 4 і Meizu MX4 Pro. Причому процес переходу з 28 нм на 20 нм виявився для виробників дуже складним. Зокрема, TSMC і GlobalFoundries освоювали його більше двох років, та так до кінця і не освоїли. У Samsung це вийшло трохи краще, але компанія вийшла занадто пізно з ним на ринок.


Как 14-нанометровое технологическое чудо Samsung может перекроить мобильный рынок

Фактично найспритнішою у цьому плані виявилася Apple. Вона змогла вичавити максимум з 20 нм в плані схемотехніки A8/A8X, завдяки чому у TMSC вийшло випускати ці процесори мільйонами з досить низьким відсотком браку. Спроба застосувати той же процес для виробництва графічних прискорювачів провалилася - занадто складні чіпи і занадто великий відсоток браку. До речі, практично всі Android-флагмани 2014 року, включаючи OnePlus One, Samsung Galaxy S5, Lenovo Vibe Z2 Pro, HTC One M8 і LG G3 працюють на базі 28-нанометрового Snapdragon 801.

Таким чином, ті плюси, що дає 14-нанометровий техпроцес виробництва, має сенс порівнювати з 28-нанометровим. Для довідки - при більш тонкому техпроцесі напівпровідникового виробництва вдається знизити енергоспоживання мікросхеми і підвищити її продуктивність. Іноді це відбувається при одночасному зменшенні розміру самого чіпа. Але для початку порівняємо перехід з 28 нм на 20 нм - це 20-процентний приріст продуктивності при 35-поцентном зниження енергоспоживання (транзистори більш компактні, а значить і споживають менше).

Варто відзначити, що Samsung не першою освоїла 14-нанометровий техпроцес виробництва напівпровідників в принципі. Півроку тому це зробила Intel, але лише для виробництва настільних процесорів Broadwell-Y, які в плані схемотехніки простіше мобільних рішень. Для мобільних чіпів Braswell / Airmont компанія планує адаптувати його пізніше. А адже Intel вважається найсильнішим виробником напівпровідникових чіпів в світі з самим досконалим обладнанням. Швидке та ефективне впровадження нового техпроцесу виробництва - це мільярдні інвестиції, це накопичений досвід і наявність висококласних фахівців. Вважалося, що тільки Intel під силу без сторонньої підтримки переобладнати свої фабрики під новий техпроцес і швидко налагодити масове виробництво чіпів на її основі. Але тепер так вміє і Samsung, причому навіть ефективніше, ніж Intel, хоча поки мова про мобільних чіпах.

Фактично у корейців вже налагоджено масове виробництво 14-нм процесора Exynos 7420 в той час як ніхто ще й близько не підійшов до випуску чіпів такого рівня. Тобто в найближчі півроку, а то і рік Samsung буде монополістом на ринку, вона отримала величезну перевагу перед усіма конкурентами без винятку.

Що це дає в реальності? Так, 14-нанометрова SoC приблизно на 40% швидше, ніж 28-нанометрова, і при цьому споживає на 50% менше енергії. Тобто вам не потрібна величезна батарейка на 3000-4000 мАч, щоб ефективно живити флагманський смартфон, вистачить і менш ємною, а отже, фінальний продукт буде тонше і легше, ніж у конкурентів, при цьому продуктивніше.


Как 14-нанометровое технологическое чудо Samsung может перекроить мобильный рынок

Роками Samsung не виділялася серед інших виробників смартфонів і її власні процесори не могли дати нічого понад те, що вже пропонували інші компанії. Більш того, Qualcomm залишався королем вечірки аж до 2015 року, так як чіпи цього виробника використовувалися практично у всіх значущих пристроях, про що вище згадано. Тобто компаніям доводилося залучати клієнтів не технічними можливостями їх смартфонів, а лише оболонками, адже Android на всіх однаковий. У цьому плані у Apple було перевагу завдяки iOS. У Samsung ж не вийшло залучити народ з допомогою фірмової оболонки TouchWiz, яка отримувала і отримує більше негативних відгуків, ніж позитивних.

Тепер же у Samsung є найдосконаліше «залізо» на мобільному ринку, так і щодо TouchWiz пішли чутки, що компанія максимально полегшить оболонку, що народ сприйняв на ура. У той же час Qualcomm, MediaTek, Nvidia і Intel зможуть масово випускати 14/16-нанометрові мобільні процесори лише в 2016 році. Це не означає, що в наступному році Samsung випустить 10-нанометровий чіп і знову всіх переможе. Таке просто нереально в силу фізичних обмежень та досягнень сучасної науки в області схемотехніки. Але компанія отримала майже рік фори, і багато чого буде залежати від того, як корейці розіграють цю карту.

Не менш цікаве питання, а чи зможе Apple домовитися з Samsung щодо використання її потужностей для випуску 14-нанометрових чіпів для iPhone майбутнього покоління? Судячи з минулих новин, переговори йдуть, але не факт, що корейці дадуть доступ до самого технологічного обладнання. З іншого боку, треба ж окупати багатомільярдні вкладення і виробничі лінії не повинні простоювати.

У будь-якому разі є великий шанс, що 2015 рік виявиться для Samsung дуже вдалим і дозволить заткнути більшість конкурентів на ринку Android за пояс, а то і перетягнути кого-то з табору iOS у свій стан. Судячи з курсує в Мережі даними щодо Galaxy S6, апарат повинен вийти видатним у всіх відносинах (принаймні, модель Edge із зігнутим дисплеєм). Якщо ще й TouchWiz стане менш громіздким, тоді іншим компаніям доведеться дуже постаратися, щоб залучити клієнтів і, швидше за все, вони будуть демпінгувати. Природно, ми, прості користувачі, від цього тільки виграємо. [Fudzilla]


  Ще цікаве:
  • Американський Samsung Galaxy S4 майже вдвічі швидше» iPhone 5
    Новина про Samsung Galaxy S4 - це шанс для її...
  • Огляд Samsung Galaxy Tab S 8.4. Сильний конкурент iPad mini 3
    Подобається наш відео? Став лайк і підпишись на YouTube-канал iPhones.ru!...
  • Samsung представила Galaxy A7 для тих, хто не хоче iPhone 6 Plus або «китайця»
    Довгі роки споживачі вимагали від Samsung металу в корпусі смартфонів,...
|