Menu

Motorola Nexus 6 проти iPhone 6 Plus. Сутичка двох Якодзун


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

У недавньому огляді еталонного «гуглофтона» Motorola Nexus 6 я докладно розповів про це пристрої, його особливості і те, коштує він своїх грошей і здатний на рівних за ці гроші битися з іншими Android-флагманами. Здатний, чому причиною краща на ринку програмна підтримка і дійсно високу якість смартфона, хоч і є нюанси. Але це ж Android, тут не буває безкомпромісних рішень, імхо. Не менш цікава тема протистояння Nexus 6 і iPhone 6 Plus? З одного боку, це питання платформи, з іншого - суто фізичних параметрів гаджетів, начебто розмірів дисплея, корпусу і застосованих матеріалів. Ось про це і поговоримо в цій статті, а щоб розмова була без фанбойства і перекосу думок в бік iOS, я ось вже два тижні як використовую в якості основного телефону саме Android-апарат, причому досить успішно, і непереборного бажання переставити SIM-карту в iPhone 6 Plus поки не виникло.

Битва корпусів

Практично у всіх зарубіжних оглядах автори роблять акцент на те, що Nexus 6 величезний. То громадяни там дрібні і для них будь планшетофон буде величезним, то їм просто хотілося щось пристрій посварити, то вони чекали якогось дива від Motorola (на кшталт того, що Sharp зробила в Aquos Crystal X), то їх бентежила товщина корпусу у верхній частині смартфона (10,1 мм). Як би там не було, але я з ними та з іншими людьми, які скаржаться на розмір апарата, який категорично не згоден.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

5,5-дюймовий смартфон Sharp Aquos Crystal X з безрамковий дисплеєм і розмірами, як у 5-дюймових пристроїв конкурентів - 139 х 73 х 11 мм

6-дюймовий дисплей в Nexus 6 займає 74,03% площі передньої панелі (у iPhone 6 Plus екран - 67,8%), що є одним з найкращих показників на ринку, а зменшується до країв корпусу товщина до 3,8 мм нівелює масивність центральній частині пристрою.

У свою чергу з не меншим завзяттям народ у минулому лаяв iPhone 6 Plus і ось тут я цілком можу погодитися з ряду причин. До речі, коли редакція iPhones.ru у повному складі оновлювала свої iPhone (в минулому році стараннями головного редактора у нас це вийшло зробити одночасно), я єдиний виявив бажання перейти з iPhone 5s на iPhone 6 Plus. Досі задоволений своїм рішенням, так як це дозволило відправити iPad mini на спокій, вірніше остаточно віддати його в сім'ю, але прекрасно розумію колег, що вирішили обмежитися iPhone 6.

Апарат дійсно великий і частенько виникає шалена думка, що Apple банально схалтурила. Раніше iPhone на тлі конкурентів виглядав дуже компактним і акуратним, і встрой компанія 5,7 - або ж 6-дюймовий екран в корпус моделі 6 Plus, або зменшила б ці величезні «вуха» по краях дисплея, то зберегла позицію лідера. Але вона явно пішла по легкому шляху. Та ви подивіться на порівняння з 6-дюймовим Nexus 6, який ховається під великим iPhone:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

«Гуглофон» буквально на кілька міліметрів ширше, але при цьому володіє більшим в діагоналі дисплеєм, причому більшими він на значні 12,7 мм. І ось тут можна вигукнути, мовляв, Nexus 6 товстий, а на тлі iPhone 6 Plus виглядає якось так:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Друзі, на це відповім просто - у страху великі очі. Перш ніж щось стверджувати, треба самому пережити. Я багато часу присвятив фізичній порівнянні пристроїв саме через істерії щодо розмірів Nexus 6, при цьому якось не помітив згадок, що у гаджета дуже продумана форма для його комфортного утримання, але про це трохи пізніше. Поки давайте все детально порівняємо самі.

У такому вигляді пристрою практично однакові за розмірами, хіба що чисто психологічно 6 Plus виглядає компактніше з-за меншого розміру дисплея:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

А тепер перевернемо пристрої:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

На цьому знімку вже Nexus 6 виглядає компактніше.

Перейдемо до порівняння товщини і відразу «контрольний постріл в голову»:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Або ось так:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

А можна ще так порівняти:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Як бачите, розмови про величезну товщині Nexus 6 надто перебільшені. Так, він дійсно товщі у верхній частині, але в реальності це практично непомітно. Хіба що якщо гарненько так придивлятися або ж покласти їх поруч і заглянути збоку ось таким чином, то можна відчути різницю:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

В даному випадку важливіше не товщина пристрою в певному місці, а його форма і матеріали корпусу. Про те, що iPhone 6 слизький і постійно норовить вискочити з долоні користувача - ходять легенди. iPhone 6 Plus в цьому плані ще суворіше, так як він значно важче. В перші пару місяців я використовував його без чохла, і кожен раз, коли діставав апарат з кишені або сумки та підносив його до вуха, дуже уважно контролював свої рухи і те, як тримаю слухавку в руці. Лише коли натягнув на телефон чохол DLONS Ultra Slim, яким користуюся досі, більш-менш зміг розслабитися. А адже цей аксесуар додав гаджету і товщини і маси.

Так ось, у Nexus 6 форма корпусу і матеріали такі, що користуватися смартфоном набагато комфортніше. Він краще лежить в руці і взагалі не норовить вислизнути. Навіть коли я тримаю його в одній руці і їй же скролю сторінку в веб-браузері або стрічці Twitter, робити це на еталонному гуглофоні набагато комфортніше і легше, ніж на iPhone 6 Plus, незважаючи на те, що останній трішки менше в ширину. А адже дисплей у Android-пристрої значно більше:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

У цьому раунді сутички Якодзун однозначно перемагає Motorola. Заперечення типу «iPhone 6 Plus тонше і його зручніше носити в кишені джинсів», - не приймаються, тому що якщо ви так говорите, то у вас немає iPhone 6 Plus і ви просто теорезируете. Ні один, ні другий смартфон тягати в передньому кишені джинсів незручно навіть мені з 190-сантиметровим зростанням, а все з-за висоти пристроїв. Сідаєш, і вони впираються торцем в тельці. Ще один плюс Nexus 6 - ви його не зможете зігнути руками при всьому бажанні :).

Битва «заліза»

За обчислювальною й графічною начинці в обох смартфонів приблизний паритет, що я обговорював ще в огляді Nexus 6.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Обидва апарати містять дуже продуктивні однокристальні системи, обидва спритно працюють в інтерфейсі і в додатках в цілому, обидва чудово справляються з іграшками будь-графічної складності. До речі, GPU в Nexus 6 трішки потужніший, ніж в iPhone 6 Plus, але ця різниця нівелюється тим, що дозвіл дисплея у першого вища, ніж у другого (2560х1440 пікселів проти 1920×1080 точок, хоча в реальності картинка в 6 Plus обробляється в дозволі 2208х1242 точок і потім на апаратному рівні масштабується до 1080p). Крім того, активна підтримка API Metal сторонніми розробниками в майбутньому повинна дати трохи бонусів гаджета Apple, але в поточний момент обидва пристрої приблизно на одному рівні. Про софт поговоримо трохи нижче, а поки що зосередимося на інших апаратних фішках виробів.

В плані звуку вбудованих динаміків Nexus 6 однозначний лідер. По-перше, у нього два динаміка і розташовані вони на передній панелі ліворуч і праворуч, тобто, при перегляді відео ви отримуєте повноцінний стереозвук. У iPhone 6 Plus всього один динамік, хоч він гучний і басовитий, один з кращих на ринку. Тим не менш, навіть за цією характеристикою «гуглофон» перевершує конкурента. Він басовіші, звук об'ємніше. Змагатися з ним може лише HTC One M8 зі своєю акустикою BoomSound, конструкцію якої і запозичила Motorola, але на динаміках все-таки трохи заощадила.

Слухові динаміки в обох смартфонів однаково хороші, досить гучні і розташовані комфортно - просто підносиш телефон до вуха і відразу ж добре чути співрозмовника. Не доводиться ялозити трубкою біля вуха, щоб точно потрапити ґратами і отримати нормальний звук. По гучності ці динаміки теж приблизно рівні і в обох випадках я завжди виставляв її на максимум.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Що стосується звуку в навушниках, то Motorola Nexus 6 зливає iPhone 6 Plus по повній. Потужності аудіовиходу у першого не вистачає щоб розгойдати 32-омные Bowers & Wilkins C5 Series 2, в той час як у другого її з надлишком. Якщо ж порівнювати звучання пристроїв в стандартних плеєрах з більш низькоомними Philips Fidelio S2, то iPhone звучить яскравіше. Хоча, сприйняття звуку у кожного суб'єктивно, вуха у всіх різні, так що нічого стверджувати на 100% не буду. Пам'ятайте лише, що аудіопідсилювач у Nexus 6 слабкий і з ним краще використовувати навушники з опором 8 або 16 Ом.

Таким чином за якістю зовнішніх динаміків Nexus 6 однозначний переможець, слуховий динамік у обох моделей приблизно однаковий, а ось аудіовихід у iPhone 6 Plus краще.

Переходимо до щекотливому питання якості фото - і відеозйомки. Серйозно смартфони в ролі фотоапаратів або відеокамер я ніколи не сприймав. У сучасних пристроїв вона вже на достатньому рівні, щоб замінити «фотомильницю» в умовах гарної зовнішньої освітленості, а в поганій краще не фотографувати ні тим, ні іншим. Тим не менш, в камеру iPhone 6 Plus вважав і вважаю однією з найбільш якісних на ринку. Так, у неї всього 8 мегапікселів проти 13 МП у фотомодуля Nexus 6, але підсумкові знімки у iPhone 6 Plus виходять краще як в плані кольору, так і чіткості. Зверніть увагу, що оптичний стабілізатор є в обох камер. Один з прикладів-порівнянь я наводив в огляді Nexus 6, а нижче є ще парочка. Спочатку - зроблені в умовах середньої освітленості знімки (клікабельні):


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Nexus 6


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

iPhone 6 Plus

Начебто приблизно однакову якість, але дошка на задньому фоні в iPhone вийшла більш чіткою.

А тепер пара знімків, зроблених в умовах слабкої освітленості (клікабельні):


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Nexus 6


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

iPhone 6 Plus

У iPhone більше тепла, природна картинка (мені вона подобається більше), у Nexus 6 - невеликий завал у бік червоного. Але важливіше в даному випадку чіткість віддалених об'єктів: текстура на стіні однаково чітка в обох знімках (тобто мої руки не тремтіли під час тесту), але від оббивки крісла на фотографії з камери «гуглофона» на очі навертаються сльози в порівнянні з нею ж на знімку iPhone. А адже мегапікселів у першого більше і знімки в теорії повинні бути чіткіше.

В Nexus 6 алгоритми стиснення не дуже хороші, то чи є ще якась проблема, але в фотораунде він повністю програє iPhone 6 Plus.

Якість відеозапису приблизно на одному рівні в обох гаджетів, хоча Nexus 6 вміє вести запис у дозволі UHD (3840×2160 пікселів) з частотою 30 кадрів в секунду, а iPhone 6 Plus не вміє, але він пише в 1080p з частотою 60 кадрів в секунду, а конкурент і в такому режимі видає тільки 30 кадрів. До того ж, до зручності і якості сповільненої зйомки iPhone конкурентам поки далеко. Загалом, по відеозйомці приблизний паритет з невеликим перекосом у бік 6 Plus.

Перейдемо до однієї з найголовніших деталей в кожному смартфоні - до дисплея. У Nexus 6 він на півдюйма більше, у нього вище дозвіл і виконаний за технологією AMOLED. З одного боку - це три плюси в порівнянні з iPhone 6 Plus, з іншого боку - не все так однозначно.

Розмір екрана, звичайно ж, є однозначним перевагою «гуглофона», особливо якщо врахувати, що по висоті корпусу пристрою однакові, а по ширині різниця мінімальна і вона нівелюється за рахунок форми Nexus 6.

Про кольори картинка у iPhone 6 Plus мені подобається більше. Вона трохи желтит в порівнянні з тим же OnePlus One, але лише зовсім трохи-на рівні, скажімо, «теплого зображення». А от 6-дюймовий конкурент в жовтий колірний діапазон завалюється досить сильно. Особливо це помітно в браузері і в будь-яких додатках, де переважає білий колір. Якщо не робити прямого порівняння між дисплеями, то не особливо-то і помітно - мозок швидко звикає до надмірної «жовтизни», але непогано б додати гамі холодних відтінків. На жаль, системними засобами цього зробити в цей момент не можна. Любителям потрясти бубном я дав посилання на способи зміни гами в огляді Nexus 6.

Зате за рівнем контрастності і глибини чорного кольору дисплей з Android-пристрої однозначний лідер, чому причиною технологія AMOLED - світиться кожен піксель-діод і якщо потрібно зробити чорний колір, то потрібні світлодіоди просто відключаються. В ЖК ж вся матриця підсвічується із зворотного боку крізь светорассеиватель, і в повній темряві чорний колір буде виглядати підсвічується сірим. Так, в дисплеї iPhone 6 використовуються двухдоменные пікселі, що підвищує глибину чорного і рівень контрастності, але до AMOLED йому все-таки далеко. Та й більш яскраві і соковиті кольори при перегляді відео мені на Nexus 6 подобаються набагато більше, в цьому плані він переможець в моїх очах:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Є ще один нюанс у дисплеї пристроїв, який буде помітний далеко не всім, а якщо і є, то тільки при прямому порівнянні і в деяких додатках. Я це помітив при читанні книг з екрану пристроїв. AMOLED-дисплей Nexus 6 напружує очі трохи більше, ніж РК-екран iPhone 6 Plus. Не знаю, як це пояснити з технічної точки зору, але спробую описати свої відчуття. От читаєш книжку на Nexus 6 через AlReader, начебто все добре, тут же продовжуєш її читати на iPhone 6 Plus через iBooks (шрифт і його розмір, міжрядкова відстань в обох випадках ідентично) - і тут же відчуваєш, як очі, розслабляються. Аналогічно і з переходом на OnePlus One, він очі при читанні напружує менше, ніж Nexus 6. Таке відчуття, що картинка на AMOLED надто різка. Загалом, не знаю, як це пояснити, але очі екран еталонного «гуглофона» при читанні навантажує більше, ніж РК-дисплеї iPhone 6 Plus і OnePlus One, хоча це помітно тільки при прямому порівнянні.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Автономність у обох пристроїв приблизно на одному рівні. Якщо гаджет тільки потрапив до вас в руки і починається його активне використання у всіх мислимих і немислимих варіантах, тоді розраховуйте на цілий день з раннього ранку до пізнього вечора і ще відсотків 15 заряду залишиться. У звичайному ж режимі експлуатації з 10-15 хвилинами дзвінків в день, переглядом пошти, веб-серфінгом без фанатизму, переглядом стрічок в Twitter і Facebook, іграшками на півгодини, пристрої пропрацюють півтора-два дні.

Що в підсумку:

  • По графіку, процесора і автономності приблизний паритет.
  • Камера однозначно краще в iPhone 6 Plus.
  • Зовнішні динаміки краще у Nexus 6, за вушними - паритет, аудіовихід могутніше у iPhone 6 Plus.
  • Розмір дисплея у Moto комфортніше для будь-якої активності, але трохи більше напружує очі, плюс дуже тепла гамма (желтит) навіть в порівнянні з iPhone 6 Plus. У плані чіткості - паритет, обидва екрану прекрасні, хоча на iPhone 6 Plus картинка все-таки трішки гладше. Можливо, позначаються особливості візуалізації в iOS, коли зображення формується з більш високою роздільною здатністю, а потім масштабується до 1080p.
  • Touch ID є тільки у iPhone 6 Plus і робота з відбитками пальців реалізована в ньому і в iOS на порядок краще, ніж у будь-Android-смартфонах. У Nexus 6 дактилоскопічного сканера немає в принципі, а шкода.
Битва софта

Детально порівнювати пристрою в програмному плані великого сенсу немає, так як платформи все-таки зовсім різні, хоч і запозичують один у одного найбільш корисні ідеї. Скажу лише, що в поточний момент вони обидві крокують нога в ногу і середньостатистичний користувач без проблем підбере для себе хороший софт для iOS, так і Android.

Кажу це як людина, яка з 2007 року без перерви користується iOS, починав з самого першого iPhone і з iPhone OS 1.2 (саме так називалася мобільна платформа Apple до того, як назву було скорочено до iOS). Через мої руки пройшли всі моделі смартфонів Apple і ось вже сім років, як вони залишаються основними телефонами. З Android я познайомився в 2010 році, починаючи з версії 2.1. З тих пір в особистому експлуатації завжди були якісь пристрої на базі альтернативної платформи, правда, вони грали другорядні ролі. Серед таких Samsung Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab S 8.4, Sony Xperia Z Ultra і Huawei MediaPad 7 X1. Досить активно я покористувався і розглядаються в цій статті Nexus 6, а зараз в особистій колекції оселився «китайський вбивця флагманів» OnePlus One і він справді вбивця. Причому цим апаратом я користуюся як основним ось уже більше двох тижнів і не відчуваю ніякого дискомфорту, хіба що не вистачає MoneyWiz 2, але найближчим часом має з'явитися версія для Android.

Так от, повертаючись до протистояння двох Якодзун в програмному плані, швиденько пробегусь за тим моментам, які привернули мою увагу і трохи розповім про особисті програмних альтернативи для Android, замінили iOS-софт.

Найголовніше, що варто розуміти про платформі Android - тільки пристрої з серії Nexus володіють кращою та справді якісною програмною підтримкою виробника, порівнянної з такою у Apple. Протягом 2-3 років ви будете отримувати всі останні оновлення «по повітрю» одними з перших. До того ж, ще з часів Android 4.x чистий інтерфейс платформи, яким його бачить Google, став вельми привабливим зовні. В Android 5.x інтернет-гігант пішов ще далі, і тепер альтернатива цілком може змагатися з продуманості, якості й красі з iOS. Так от, чистий інтерфейс ви отримаєте тільки на Nexus-гаджетах. На всіх інших смартфонах виробники встановлюють свої оболонки, які місцями дають якісь бонуси, але в цілому псують ідеологію і красу платформи, навантажуючи її зайвою скарбом і витрачаючи системні ресурси.

Таким чином, якщо ви вирішили перейти з iOS на Android, робіть вибір на користь Nexus, або можна взяти ще OnePlus One на CyanogenMod, який містить той же чистий інтерфейс Android з додатковими ништяками, але в програмній підтримці все-таки відстає (фінальній прошивки на базі CyanogenMod 12 і Android 5 все ще немає).

Закінчую з лірикою і переходжу до теми розділу. Почну з робочого столу. На iOS він відверто бідний. Віджети в «Центрі повідомлень» трохи урізноманітнюють його мізерність, але Android з можливістю розміщувати папки та значки на свій розсуд і втикати віджети прямо на робочий стіл мені подобається більше. Круглі папки та значки додатків різних форм, до речі, теж в Android залучають сильніше, ніж простота квадратів з округленими кутами в iOS.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Меню багатозадачності в Android 5 виявилося відверто зіпсовано у порівнянні з Android 4.х і по своїй кривизні і незручності воно максимально наблизилося до такого в iOS. Так-так, я не в захваті від величезних «карток» додатків в мобільній платформі Apple - поки промотаешь до потрібної програми, замучишся. В Android 5 ми отримали ті ж самі картки, але у формі каруселі, що начебто трішки зручніше - пролистываешь їх швидше. Але рішення Google засунути в цю «карусель» кожну відкриту вкладку браузера Chrome у вигляді окремої картки - це просто адище. Причому вони не збираються в одному місці, а можуть бути розкидані по всій стопці в різних місцях. Поки тут кошмарне рівність у обох платформ.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Шторка з швидкими налаштуваннями на iOS прекрасна і набагато більш комфортна, ніж на Android з однієї причини: можна швидко запустити калькулятор, годинник і камеру. Ліхтарик активується однаково в обох випадках, так і набір перемикачів приблизно ідентичний.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Номеронабирач схожий, хоча в Nexus 6 він трохи більш продуманий (цифри згруповані в центрі) і набирати однією рукою номер в останньому випадку зручніше. Правда, рука потрібна велика, з довгими пальцями, плюс форма корпусу у «гуглофона» краще для «одноручной» роботи.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Щодо програми «Телефон», то в iOS, воно мені завжди подобалося більше. Як-то логіка ближче, продуманіше меню - тут же і доступ до контактів, і до історії, по кліку на контакт відкривається меню з його даними, телефонами, нотатками і т. п., а не починається відразу дзвінок, як в Android. Але тут я пишу лише про своїй думці, яка звучить так: в iOS додаток «телефон» цілісне і логічне, на Android воно виглядає як мозаїка з погано підходять один одному шматочків.

Стандартний поштовий клієнт в Android гарний - це Gmail, який з недавнім відновленням навчився працювати з будь-якими обліковими записами, включаючи iCloud. Підтримується Push, все працює шустро, є красиві круглі іконки контактів поряд з листами, які відмінно розподіляються в ланцюжки, принаймні, в Gmail-акаунт. Mail.в iOS app не підтримує Push для Gmail - це основна претензія. Хоча для цієї платформи є й фірмовий клієнт Gmail, але він поступається своєму Android-побратиму в двох моментах: немає підтримки сторонніх акаунтів і немає аватарок контактів в листах.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Стандартний браузер мені більше подобається в iOS, але не вистачає в ньому можливості вказати мінімальний розмір шрифту, що можна зробити в Chrome для Android (тут це стандартний веб-браузер). До того ж Safari працює плавнів і приємніше, ніж Chrome, хоча це вже питання до функціонування інтерфейсу, а не до конкретної програми. iOS славилася плавністю роботи UI ще з часів iPhone OS 1.0, в той час як Android сяк-так добрався до схожої функціональності лише зараз, з переходом на середовище виконання додатків ART. Це окрема тема для розмови і кому цікаво - просто погуглите із запитом «davlik і art». Тим не менш, iOS все ще плавнів, особливо на топових пристроях, про яких ми сьогодні й говоримо.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Що стосується Twitter, то довгий час на Android банально не існувало гідного стороннього клієнта (стандартний мені ніколи не подобався), здатного змагатися з Tweetbot. Тепер такий є і навіть не один. Я особисто віддаю перевагу Fenix [завантажити з Google Play] - в ньому поєднується простота і функціональність. Немає нічого зайвого, є підтримка Tweet Marker і абсолютної форми відображення дати, можна переходити за посиланнями в твіті за одним дотиком. Поступається він лише за якістю анімації, зате перевершує тим, що підтримує анімовані GIF-зображення (скоро повинна з'явитися ця фішка і в Tweetbot 3) і містить вбудований плеєр YouTube - відео можна подивитися в один клік, не покидаючи програми.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Клієнти Facebook і Pocket на обох платформах повністю ідентичні і мене влаштовують на 100%:


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

На обох платформах є і MyFitnessPal, правда для iOS він більш спритний і має більш якісним інтерфейсом. З іншого боку, клієнт Misfit Shine для Android мені подобається більше - не настільки аляповат, хоч місцями і простіше, ніж на iOS, але це справа смаку.

Для читання використовую iBooks в зв'язці з i2Reader [завантажити з App Store] на iOS і AlReader [завантажити з Google Play] на Android (шрифт у всіх випадках - Georgia). Функціонально вони приблизно на одному і тому ж рівні, хіба що в останньому випадку одна програма замінює дві на конкуруючій платформі (i2Reader використовую для читання DOC-, FB2 - та інших файлів, які не підтримує iBooks).


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Evernote, Skype, Viber, WhatsApp, 1Password, Snapseed, YouTube - програми практично ідентичними на обох платформах.

«Подкасти» на iOS мені на Android чудово замінює Pocket Casts. Крутий музичний плеєр CanOpener [завантажити з App Store] для iOS на рівних змагається з Poweramp для Android. В плані відео AVPlayer для iOS трохи вирвався вперед на тлі MX Player [завантажити з Google Play] для Android за рахунок вбудованої підтримки кодека AC3. В останнього вона зникла кілька тижнів тому з черговим оновленням, як у минулому це було і на iOS. Але проблема вирішується установкою кастомних кодеків, які можна взяти тут (навіть підтримка DTS з'явиться).

RSS Для непогано себе зарекомендував gReader Pro [завантажити з Google Play] - відмінна заміна Reeder для iPhone. Стандартний будильник в iOS мені подобається більше ніж аналог для Android, але замість останнього я використовую шикарний Timely [завантажити з Google Play]. На жаль, нічого подібного для iOS і близько немає.

Щодо ігор - майже паритет. По продуктивності обидва пристрої на рівні, а по асортименту - iOS трішки попереду, і то лише по причині релізу в першу чергу для платформи Apple. Але з часом всі відомі іграшки приходять і на Android.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

У свою чергу Android мене дуже радує можливостями кастомізації робочого столу. Я вже згадував про віджети, але є ще така штука як анімовані шпалери. Так, якийсь бідненький аналог з'явився і для iOS, але з шедеврами для платформи Google він і поруч не валявся: Ширяють острова, Galaxy Pack, Dream Night Pro - вони незрівнянні.

Єдине, в чому Android поки сильно відстає від iOS - це бекап особистих даних. Як ми переїжджаємо з одного iPhone на інший? Робимо резервну копію особистих даних зі старого в iCloud або на комп'ютер, потім підключаємо новий апарат і відновлюємо ці дані на ньому. Все у вас в руках точна копія, контактів, повідомлень, заміток і іншого цифрового скарбу, але вже в новому iPhone. Як цей процес відбувається на Android? Якщо без танців з бубном, Root-доступу і Titanium Backup PRO (який не гарантує точного відновлення всіх даних), то доведеться ручками завантажувати свої програми з Google Play і налаштовувати їх заново. Хіба що контакти і пошта без проблем перенесуться з облікового запису Gmail. Тим не менш, Google активно працює в цьому напрямку і не за горами той момент, коли компанія все-таки реалізує якісну систему бекапа і відновлення особистих даних.

Упевнений, ви зрозуміли мою думку. У плані софта обидва пристрої хороші. У кожної платформи сьогодні є свої плюси і мінуси, але вони легко можуть один одного взаимозаменять, причому навіть в таких нюансах, як новомодне «Безперервність» в iOS і OS X, із завданнями якої впорається Pushbullet. Звичайно, якщо ви користуєтеся кількома пристроями Apple - Mac, iPad, то з ними краще буде дружити iPhone. Але у всіх інших випадках вибір рівноцінний, будь то смартфон від Apple або від Google з серії Nexus. З Android-гаджетами інших компаній все трохи складніше з-за менш активною програмної підтримки виробником. У кращому випадку можете розраховувати на рік-півтора і то з великими затримками після релізу чергової версії Android.

Бойова нічия

Любите великі телефони, володієте iPad або MacBook, звикли до ПЗ та ідеології від Apple - сміливо беріть iPhone 6 Plus. Хочете випробувати Android з найменшим гемороєм в програмному плані і максимально тривалої підтримкою виробника - беріть Nexus 6. Обидва пристрої хороші, обидва потужні і якісно зібрані, обидва володіють відмінним асортиментом і задовольнять будь-які потреби середньостатистичного споживача.


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун

Що стосується мене особисто, то на даний момент я користуюся Android-смартфоном в якості основного з-за зручності зв'язки з Moto 360, але з виходом Apple Watch явно повернуся на iPhone 6 Plus. Все-таки при наявності iPad і MacBook комфортніше і використовувати смартфон від Apple.

Природно, є і хороші альтернативи Nexus 6 для тих, хто готовий до експериментів. Той же OnePlus One за ціною-якістю зараз один з кращих на ринку. В спину йому дихають Meizu MX4 Pro і Xiaomi Mi4, на горизонті маячить шикарний Xiaomi Mi Note/Note Pro, так і Huawei Mate 7 разом з Lenovo Vibe Z2 Pro теж є прекрасними варіантами. Ось цим розмаїттям вибору платформа Android мені і подобається.

Знижка 5% тільки для читачів iPhones.ru при купівлі Nexus 6 у магазині UP-House.ru


Motorola Nexus 6 против iPhone 6 Plus. Схватка двух Якодзун


  Ще цікаве:
  • Масштабний анонс від Google або спроба випередити Apple: Nexus 6, Nexus 9, Android 5.0 і Nexus Player
    До презентації Apple залишаються лічені години, але підготовкою до презентації...
  • Motorola Droid RAZR і Galaxy Nexus: монстри на волі
    За останню добу відбулися два великих анонсу. Motorola представила свій...
  • Огляд еталонного «гуглофона» Nexus 6. Великий, потужний і від Motorola
    Новий смартфон з серії Nexus унікальний для лінійки пристроїв Google....
|