Menu

Огляд еталонного «гуглофона» Nexus 6. Великий, потужний і від Motorola


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Новий смартфон з серії Nexus унікальний для лінійки пристроїв Google. Його зробила легендарна Motorola, він оснащений значним 6-дюймовим AMOLED-дисплеєм і має топовими характеристиками, а ще він дорогою в порівнянні з попередниками на момент їх релізу. Варто зухвалий новачок своїх грошей, чи є в ньому фірмовий шарм і надійність від Motorola, дійсно, це новий флагман всієї Android? Давайте розберемося разом.

Еталонний Android-флагман

З давніх пір Google привчила нас до того, що її пристрої серії Nexus є одними з кращих на ринку за співвідношенням ціна/якість. Фактично компанія пропонувала відмінні гаджети з мінімальною націнкою, ніж псувала життя багатьом своїм партнерам, які за ті ж характеристики у своїх смартфонах і планшетах вимагали грошей сильно більше. Єдиним неприємним обмеженням було відсутність слота для карт microSD при досить скромному за сучасними мірками об'ємі вбудованої флеш-пам'яті, але невелика плата за економію в $150-300. На цьому тлі випуск Nexus 6 за $650-700 в американському роздробі виявився як грім серед ясного неба. «Шара закінчилася», - заволали любителі еталонних Android-смартфонів і на всяк випадок протерли ганчірочкою свій Nexus 5, апгрейд якого багато відклали до кращих часів.

При цьому Nexus 6 викликав непідробний інтерес як у любителів планшетофонов, так і у тих, хто давно планував випробувати Android в якості альтернативи iOS, але не хотів опинитися в ситуації, коли їх пристрій через рік перетворюється в «гарбуз» через небажання виробника витрачати гроші на програмну підтримку нібито застарілого продукту. Адепти «Робота» сміливо заявляти, мовляв, ми і без підтримки виробника обійдемося, адже на XDA-Developers вистачає ентузіастів, створюють альтернативні прошивки, включаючи варіанти на базі новітніх збірок Android.

Частково вони мають рацію, але далеко не всі горять бажанням розбиратися з розблокуванням завантажувача і потім колупатися з альтернативним, заново встановлювати і налаштовувати особовий софт і т. п. Кажу це як людина, сам не раз таким займався. Після iOS з її ідеальною системою бекапа, радості від танців з бубном над Android мало.

На цьому тлі лінійка пристроїв Nexus є прекрасним варіантом для охочих зазирнути у світ «Зеленого робота» - на 2-3 роки ви будете забезпечені програмною підтримкою Google і позбавлені сумнівною радості ручної перепрошивки гаджета. Всі апдейти оперативно приходять «по повітрю» і в 99% випадків встановлюються без особливих проблем і нарікань. Перевірив це на власному досвіді як власник Nexus 4 (вірніше, в останні півтора року їм володіє дружина, але програмно оновлюю його я). Він досі працює як годинник, і за цей час встиг оновитися раз 10 по повітрю, включаючи перехід з Android 4.x на Android 5.x.

Таким чином, купуючи Nexus 6, можна сміливо розраховувати на те, що в найближчі пару-трійку років ви будете забезпечені найкращої програмною підтримкою пристроїв на ринку Android.

Motorola вміє робити дизайн

Якщо з у пристроїв Nexus ситуація відмінна, то в плані дизайну і матеріалів корпусу можна посперечатися. Згадайте Nexus One, HTC - він був прекрасний зі своєю алюмінієвою рамкою і вставками з Soft-touch пластика.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

А потім за справу взялася Samsung, і два роки довелося задовольнятися не дуже симпатичними і не самими практичними глянцево-пластиковими «мыльцами». Не те, щоб вони були поганими, швидше нудними.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

У свою чергу Nexus 4 від LG до останнього часу вважався найкращим смартфоном Google по дизайну. Він дійсно гарний з оригінальним візерунком на скляній задній панелі і округленими гранями на передній.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Nexus 5 само можна сміливо назвати самим нудним еталонним Android-смартфоном - пластиковий брусок без вишукувань:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

З Nexus 6 ситуація зворотна - можу сміливо заявити, що цей смартфон відібрав звання найкрасивішого Android-флагман Google у моделі четвертого покоління і ось чому.

Серед відомих виробників Android-смартфонів лише Motorola і HTC якось намагаються експериментувати в області дизайну і у них це дійсно виходить. Причому у Moto виходять брутальні, чоловічі штуки - береш в руки, відчуваєш - «Річ» з великої літери. Саме таке враження справляє Nexus 6 - монолітний, міцний, могутній.

Мені вдалося попрацювати з синьою моделлю (Midnight Blue), але ще є і біла (Cloud White):


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Варіант в кольорі Midnight Blue дуже сподобався - світло-синя алюмінієва грань відмінно гармонує з темно-синьою матовою задньою панеллю. Начебто особливо не виділяєшся з таким апаратом, але варто придивитися, і розумієш, що в руках у людини не черговий брусок із закругленими кутами, а самобутній апарат з дизайном.

Варто розуміти, що смартфон з 6-дюймовим дисплеєм буде досить великим, а у випадку з Nexus 6 він може здатися взагалі монстром навіть на тлі аналогічних пристроїв від конкурентів. Принаймні, у мене такі побоювання виникли на етапі вивчення його характеристик «на папері». Судіть самі, габарити апарата становлять 159,3 х 83 х 10,1 мм, вага - 184 р. Для порівняння от розміри 5,5-дюймового iPhone 6 Plus: 158,1 x 77,8 x 7,1 мм, 172 р. В очі кидається товщина пристрою в 10,1 мм, саме вона мене спочатку бентежила. Але за фактом - це максимальна товщина смартфона в області камери, а мінімальна у бічних та нижньої граней складає всього 3,8 мм. Тобто спинка біля телефону напівкругла за рахунок чого він дуже добре лежить в руці:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Більш того, завдяки тонким граням, особливою формою і матеріалом задній панелі, утримувати його набагато зручніше, ніж той же iPhone 6 Plus, так і працювати однією рукою теж. Хоча не спокушайтеся на цей рахунок. Долоні у мене при зрості 190 см досить великі, хоча навіть із ними я віддаю перевагу задіяти другу руку у більшості випадків використання Nexus 6.

У кишені джинсів телефон лежить добре, але все-таки він завеликий для цього. Потрібні або дійсно глибокі кишені і вільні штани, або невелика сумка. Благо взимку проблем з тим, куди всунути такий здоровий смартфон, не буде - у верхньому одязі кишені достатньо великі для цього.

У смартфона нерозбірний корпус і він дійсно монолітний: немає і натяку на якийсь люфт або хитання деталей. Рамка виконана з анодованого алюмінію, а задня панель - з прогумованого пластика. Як я згадував вище - матеріал ухватистый, приємний на дотик, бархатистий, але є і мінус - на ньому чітко видно відбитки пальців:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Стерти їх праці не складе, а якщо носити апарат у кишені, то вже при витяганні він добре почистится про тканину, але все-таки традиційний матовий пластик в цьому плані практичніше.

Мінус зігнутої спинки телефону лише в одному - коли він лежить на рівній поверхні, і намагаєшся натискати пальцем на екран ближче до лівої або правої межі, апарат починає активно розгойдуватися з боку в бік. Якщо треба попрацювати з пристроєм, краще його взяти в руку.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Натиснути на якісь іконки лівого або правого краю верхньої частини Nexus 6, коли він лежить на столі, складно

Передня панель з дисплеєм прикрита хімічно посиленим склом Corning Gorilla Glass 3, яке володіє відмінним олеофобним покриттям - здалося, що палець ковзає навіть краще, ніж по екрану iPhone 6 Plus, хоча це на рівні тонких відчуттів. Може, дійсно лише здалося.

По краях скло трохи зігнуто - все за канонами сучасної смартфонної моди:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Ліва грань пристрою пустує, на нижній сховався порт micro-USB, а на правій знаходяться металеві кнопка живлення і качелька регулювання гучності:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

На перший погляд рішення розташувати з одного боку ці елементи управління здається не дуже розумним, адже будеш плутати кнопки регулювання гучності і харчування, натискаючи їх на дотик. Але в Motorola знайшли витончений спосіб, як цього уникнути, завдавши на кнопку живлення насічки. Завдяки їм намацувати цей елемент дуже легко і натискати зручно. До речі, хід кнопок у невеликий, клік чіткий, в пазах вони не бовтаються.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

На верхній грані розташувався 3,5-міліметровий роз'єм для навушників і трей для карти формату Nano-SIM. Картка в треї не бовтається і надійно кріпиться в своєрідних засувках - не боїшся, що вона зрушиться при витяганні і застрягне. А ось що стосується аудіороз'єми, то краще б його розташувати на нижній межі, щоб всередину не потрапляла вода, якщо будеш розмовляти по телефону під час дощику. Але у випадку з Nexus 6 зробити це було неможливо в силу форми пристрою - нижня грань дуже тонка для роз'єму 3,5 мм.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Впевнений, у вас виникло питання щодо решіток динаміків, які поки ніде не виявилися: ні на задній панелі, ні на гранях. Їх там дійсно немає. Інженери Motorola сховали два стереодинаміки зверху і знизу на передній панелі:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

За своїм оформленням, так і по звуку теж вони дуже нагадують акустику BoomSound в HTC One M8, хоч за якістю звучання до останньої і не дотягують. Тим не менш, на тлі інших смартфонів, включаючи флагмани, звучать вони просто шикарно і легко замінять компактну акустику. Є солідний бас, чисті високі, чіткі середні частоти, на максимальній гучності не хриплять і, що найголовніше - їх дві, і вони розташовані перед користувачем. Дивитися відео - одне задоволення.

Зовні і за матеріалами корпусу Nexus 6 виявився прекрасним прикладом флагманського пристрою - добре виглядає незвично і солідно, якісно зібраний, приємний на дотик, не прагне вивалитися з рук при будь-якій можливості, не скрипить і не люфтить. Але для флагмана не менш важлива і начинка, про яку поговоримо в наступному розділі.

Радість гаджетомана

Головних визначних пам'яток у розглянутого смартфона дві - дисплей і процесор. 5,96-дюймовий AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 2560х1440 пікселів (493 ppi) прекрасний. Дуже чіткий, володіє шикарним контрастністю (чорний колір дійсно чорний, а не підсвічений сірий, як у РК-матриць, якщо дивитися на них в темряві) і яскравими квітами. Хоча, зайва цветастость AMOLED не всім по душі, але тут вже справа смаку. Мені особисто подобаються «кислотні» кольори таких панелей.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

З іншого боку, не варто переоцінювати та чекати від дисплея Nexus 6 дива. Виробництвом AMOLED-матриць займається Samsung і вона ніколи не продає на сторону рішення останнього покоління, які в поточний момент застосовуються в смартфоні Galaxy Note 4 і планшетах Galaxy Tab S. У випадку з планшетофоном Motorola ми явно маємо справу з матрицею покоління Galaxy Note 3 і Galaxy S5, тільки дозвіл вище. На це натякає максимальний рівень яскравості, становить близько 260 ніт (підглянув у AnandTech). Для порівняння, у iPhone 6 Plus цей показник становить 545 ніт, у Galaxy Note 4 - 330 ніт, але в останнього є так званий режим Brightness Boost, активується при яскравому зовнішньому освітленні (наприклад, під прямими променями сонця) і збільшує яскравість матриці до 700 ніт. В Nexus 6 такий режим не помічений. Це не означає, що яскравості пристрою не вистачає. У більшості випадків її більш ніж достатньо і лише на яскравому сонці можуть бути складності - доведеться прикривати екран долонькою.

Другий нюанс щодо дисплея Nexus 6 - це його колірна калібрування і загальне зміщення палітри в бік жовтого. Кажучи простіше - екран видає теплу картинку навіть на тлі iPhone 6 Plus, який теж кілька «желтит».


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Зліва направо: Nexus 6, OnePlus One, iPhone 6 Plus.

Цей момент помітний при прямому порівнянні, а якщо працюєш лише зі смартфоном від Google, то здається, що з квітами все ок. Знову ж таки, повторюся, переваги кольорової гами у кожного свої. Особисто Для мене еталоном в цьому плані є OnePlus One і AMOLED-дисплеї в Android-гаджетах Samsung останнього покоління (в адаптивному режимі). При бажанні, ви можете самостійно виправити колірну температуру в Nexus 6, але доведеться використовувати сторонні рішення, начебто Screen Adjuster, а хардкорщики можуть встановити альтернативне ядро системи і руками вписати потрібне значення. Це питання детально обговорюється в відповідній гілці на XDA-Developers.

Підводячи підсумок щодо екрану, скажу так: він хороший, дуже чіткий, володіє шикарним контрастністю, видає яскраві і соковиті кольори і має невеликий зсув у бік теплих відтінків, що при бажанні можна підкоригувати.

В основі смартфона лежить 4-ядерна однокристальна система Qualcomm Snapdragon 805 з частотою 2,7 ГГц, доповнена вельми потужним ГРАФІЧНИМ процесором Adreno 420, 3 ГБ оперативної пам'яті і 32 або 64 ГБ флеш-пам'яті. В даний момент це один з найбільш потужних смартфонів на ринку як в плані обчислювальної потужності, так і графічної. Продуктивність процесора я перевірив за допомогою тесту Geekbench 3, порівнявши її з результатом не менше флагманського iPhone 6 Plus:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

В одноядерному режимі переміг iPhone, багатоядерний - Nexus 6. Будемо вважати це паритетом. Ясна річ, що синтетичні тести не завжди відображають дійсність і те, як пристрій веде себе в реальності, але вони дають можливість приблизно порівняти його з конкурентами. Нижче графік продуктивності відеочіпів: PowerVR GX6450 встановлений в iPhone 6 Plus, Adreno 420 - Nexus 6, плюс для порівняння наведені дані GPU попереднього покоління (PowerVR GX6430 використовується в SoC Apple A7, тобто в iPhone 5s, Air iPad і iPad mini 2Gen, Adreno 330 SoC Qualcomm Snapdragon 801, приклад смартфонів на його основі - OnePlus One, LG G3, Sony Xperia Z3, Motorola Moto X 2014):


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Джерело: Android Authority

Еталонний «гуглофон» виявився крутішим в цифрах, хоча в реальності його GPU доводиться працювати з більш високою роздільною здатністю, так що в підсумку будемо мати приблизний паритет. Про реальну ігрової продуктивності поговоримо трохи пізніше, а поки повернемося до начинки Nexus 6.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Телефон оснащений 13-мегапіксельною камерою Sony IMX 214 з системою оптичної стабілізації зображення, діафрагмою f/2.0 і подвійним спалахом, вбудованого в прозоре кільце навколо фотомодуля. На момент анонсу мені здавалося, що буде світитися все це кільце, але за фактом светорассеивателя там немає - світяться лише два світлодіода по краях від об'єктива:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Якість знімків звичайне, без вишукувань і якогось WOW-ефекту. На мій непрофесійний погляд, iPhone 6 Plus знімає своїм 8-мегапіксельним модулем краще, фотографії виходять більш детальними і насиченими. Трохи докладніше про це поговоримо в окремій статті на тему порівняння згаданих смартфонів, а поки наведу приклади фото, зроблені в автоматичному режимі (клікабельні):


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Nexus 6


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

iPhone 6 Plus

Nexus 6 здатний записувати відео в дозволі 4K при 30 кадрах в секунду (опції 1080p і 720p теж доступні). Якість - цілком на рівні, нарікань немає. Картинка досить детальна, квітчаста, так і робота оптичного стабілізатора відчувається.

2-мегапіксельна фронтальна камера «гуглофона» здатна записувати відео в дозволі 1080p і дозволяє робити досить якісні селфи. Для скайпу її можливостей точно вистачить з головою:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Кликабельно

А ще вбудовану спалах можна використовувати як ліхтарик (дуже яскравий) без установки додаткових програм - досить жестом висунути шторку опцій і натиснути на відповідну панель.

Бездротові можливості у Nexus 6 майже максимальні, не вистачає тільки ІК-бластера, який люблять вставляти в свої пристрої Samsung і Sony. Телефон може працювати в мережах GSM 850/900/1800/1900 МГц, HSDPA 800/850/1700/1900/2100/900 МГц, LTE 700/800/900/1800/2100/2600/850/2500 МГц і підтримує передачу даних за стандартами GPRS/EDGE, WCDMA і LTE(1, 3, 5, 7, 8, 9, 19, 20, 28, 41). Тобто в Росії з LTE проблем у смартфона немає.

Дводіапазонний модуль Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac з підтримкою Wi-Fi Direct, DLNA і Wi-Fi hotspot відмінно показав себе як в 2-гігагерцовому діапазоні, так і в 5-гігагерцовому. GPS+GLONASS, NFC, Bluetooth 4.1 - все це є, плюс підтримка безконтактної зарядки.

Живиться апарат від акумулятора ємністю 3220 маг, що виглядає бідненько на тлі таких 6-дюймових смартфонів як Huawei Mate 7 і Lenovo Vibe Z2 Pro з батареями на 4000 мАч. Але головне ж не цифри, а те, як працює пристрій, що ми обговоримо нижче. До того ж він підтримує режим швидкої зарядки і від комплектного ЗУ батарея повністю відновлює запас енергії менш ніж за дві години.

Враження від Nexus 6


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Які можуть бути враження від еталонного Android-пристрої у адепта і користувача екосистеми і гаджетів Apple? Так самі що ні на є об'єктивні. Я ніколи не закривався від усього нового і альтернативного, почавши освоювати «Робота» ще з 2010 року. З тих пір практично завжди паралельно з iPhone використовую який-небудь Android-гаджет. До речі, зараз ось вже як пару тижнів улюблений iPhone 6 Plus лежить на полиці, а його місце зайняв OnePlus One у зв'язці з Moto 360. Вже дуже мені досвід роботи зі смарт-годинами сподобався, і в очікуванні Apple Watch вирішив провести такий ось експеримент з тимчасовим переїздом на Android.

Хоча в ході експлуатації Nexus 6 планшетофон Apple теж повернувся в якості зразка для порівняння (про це буде окрема стаття), але, як ви розумієте, у мене вже все було готове для повноцінної роботи з еталонним Android-смартфоном: софт підготовлений, набір книг, фільмів і музики сформований, телефонна книга успішно імпортовано з iCloud в обліковий запис Gmail - достатньо було лише встановити програми і перенести медіаконтент в пам'ять гаджета. До речі, з масовим переходом Android-смартфонів на протокол MTP (Media Transfer Protocol) у користувачів Mac виникли складнощі з записом файлів в пам'ять телефону по шнурку (OS X, просто не бачить підключений сховище), але вони легко вирішуються установкою програми Android File Transfer.

Отже, софт встановлено, дані перенесені, SIM-карта вставлена - можна приступати до роботи. Перше враження - не такий вже Nexus 6 і великий, як я очікував. Так, це дійсно солідного розміру лопата, але завдяки формі корпусу з тонкими гранями, опуклою спинкою і прогумованим пластиком ззаду, тримати його в долоні комфортно і навіть скролити однією рукою цілком можливо. Що найдивовижніше - це зручніше робити, ніж на iPhone 6 Plus. До речі, по висоті пристрої ідентичні, але Nexus 6 трохи ширше і при цьому він не норовить вислизнути з пальців, коли тримаєш його однією рукою і їй же щось намагаєшся зробити на екрані.

Сподобалося якість роботи смартфона в телефонній іпостасі. Дуже гучний і басовитий викличної динамік і відчутне вібро - дзвінок ви точно не пропустите. Голосовий динамік теж порадував достатньою гучністю, так і мікрофони відпрацьовували як треба - співрозмовник чув мене чітко, включаючи моменти, коли я був на галасливої міської вулиці. Утримувати апарат в руці під час розмови зручно, ну, а те, що це «лопата», мене особисто не бентежить - вона виглядає в будь-якому випадку добре:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Про камері вже було написано вище - відео пише відмінно (але з монозвуком), фото робить звичайні, без вишукувань і якихось одкровень, на рівні інших Android-смартфонів з аналогічним сенсором. Мені вони здаються трохи блекловатыми і темнуватими, з бузковим відтінком. Результат iPhone 6 Plus подобається більше, хоча хтось скаже, що він йде більше в теплі відтінки. Тут вже справа смаку, але в будь-якому випадку претензій до камери немає.

До речі, крім звичайної панорами є ще і підтримка сферичної, плюс режим HDR+, особливої користі від якого я не побачив. Пам'ятаю, як на момент свого релізу Nexus 5 турбував народ слабкою камерою, а потім в Google зробили якесь технічне шаманство і навчили її фотографувати красиво, особливо в умовах слабкої освітленості. Може бути щось таке роблять і з камерою в Nexus 6, плюс в Google Play є маса альтернативних програм і улучшалок для фото.

Дисплей відверто желтит, що помітно лише при прямому порівнянні з iPhone 6 Plus (який, чесно кажучи, теж видає досить «теплу» картинку) або OnePlus One. Знову ж таки, гаму можна поправити сторонніми засобами, якщо вам не сподобається результат з коробки. Зате кольору у нього дуже соковиті, контрастність - шикарна, дивитися відео - суцільне задоволення. Розмір екрану для цього саме такий як треба. 5,5 дюймів трішки не вистачає для настільки ж комфортного досвіду перегляду кинчиков в дорозі. З іншого боку, коли у тебе в руці немає 6-дюймової лопати для прямого порівняння, то і 5,5 дюймів вистачає.

Хочу відзначити дуже комфортну роботу з телефоном в темряві - майже мінімальний рівень яскравості в такому випадку не ріже очі, а якщо поставити його зовсім мінімальним, перетягнувши слайдер максимально вліво, то картинка раптово набуває рожевий відтінок. Це не глюк і не технічна проблема, просто налаштування дозволяють знизити яскравість нижче певного порогу, після чого, як я припускаю, частина рендерінгу у AMOLED-матриці просто відключається. В даному випадку цей поріг становить 0,9 cd/m2, в той час як у Galaxy Note 4 з AMOLED-екраном мінімальний поріг яскравості залишається на рівні 2 cd/m2 і там такого ефекту не спостерігається:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Екран Nexus 6 (праворуч) став рожевим при мінімальній яскравості. Джерело: Ars Technica

Зверніть увагу на таку опцію, як «Адаптивна регулювання яскравості» в Android 5. Від традиційної автояркости (де ручного регулювання немає) вона відрізняється тим, що ви можете регулювати рівень яскравості екрана слайдером в панелі інструментів, підбираючи свій комфортний рівень поточної зовнішньої освітленості, після чого вже буде виконуватися автоматичне регулювання, в залежності від зміни зовнішніх умов, але з урахуванням вашої установки. До речі, в iOS схожа система реалізована ще з 6-ї версії, якщо мені не зраджує пам'ять:


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Акустичні можливості вбудованого аудиочипа і підсилювача не вражають уяву, і вони з працею розгойдують 32-омные Bowers & Wilkins C5 Series 2. Гучності вистачає впритул і навіть хочеться трішки додати. Аналогічно можу сказати і про OnePlus One, хоча в його випадку гучності все-таки вистачає, а iPhone 6 Plus з цими навушниками справляється граючись.

Що стосується автономності, то Nexus 6 в цьому плані особливо не виділяється серед конкурентів, і він легко пропрацює день в змішаному режимі, ще й заряд залишиться. У перші добу випробувань апарат прожив з раннього ранку до глибокої ночі і ще залишилося близько 15% заряду, а адже це був день активного тестування можливостей гаджета - установка софта, іграшки, відео, веб-серфінг, читання і т. п. Сама Motorola обіцяє добу роботи Nexus 6 при активній експлуатації пристрою. Якщо любите грати в ігри, тоді варто розраховувати приблизно на 5-6 годин безперервної розваги (в залежності від яскравості дисплея).

До речі, про іграх - це, напевно, перший Android-смартфон, який побував у мене в руках, який дійсно гідно справляється з іграшками і працює на рівні флагманів від Apple.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Випробував Sky Force 2014, яка легко «нагибала» всі мої попередні Android-устрою, але тут вона працювала плавно, гладко і красиво. Так і до інших іграшок (Asphalt 8, Real Racing 3, Anomaly 2 і Anomaly Defenders) питань теж немає. Хочете дійсно потужний ігровий смартфон Nexus 6 є одним з кращих варіантів.

По плавності роботи операційної системи, в якості якої тут виступає Android 5.01, Nexus 6 дуже хороший як в комплектних додатках Google, так і в сторонніх. Веб-серфінг в Chrome, робота в Gmail, відтворення музики в Power Amp і відео - MX Player, скролинг Твіттер-стрічки в Fenix, читання Pocket та AlReader, робота з клієнтом Facebook і офіційним додатком Skype - всі ці програми запущені одночасно, часто між ними переключався, намагався зловити «гальма», але особливо помітних і дратівливих я не помітив до певного часу. Хіба що Chrome пару раз таки сіпнувся. Але це не означає, що все буде ідеально.

Як я і писав у минулому, лаги інтерфейсу Android непереможні, хоча в даному випадку дійсно скаржитися практично не на що, крім програми MyFitnessPal. На iOS воно працює ідеально, та й виглядає краще. На Android воно відчутно гальмує, навіть на Nexus 6. Так, за це явно варто штовхати сторонніх розробників, але ж на iOS все добре. Аналогічно можу сказати і про список покупок «Купи батон». Версія для iOS прекрасна, версія для Android кривувата, місцями тормознута і в принципі викликає багато питань, головне з яких - чому б розробнику просто не скопіювати iOS-варіант?

Звичайно, зараз з софтом для Android-сматфонов загалом усе добре, але казуси трапляються. Хоча є й зворотні приклади. Наприклад, аналога Android-будильника Timely [завантажити з Google Play] для iOS я не знайшов, і це дійсно круте і дуже красиве додаток. Клієнт Misfit Shine для Android мені теж сподобався більше, ніж для iOS. Загалом, паритет, але додатків для iOS з гальмуючим інтерфейсом я поки не зустрічав.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

А ще для Nexus 6 відмінно підходять Moto 360. Смарт-годинник легко і невимушено були синхронізовані зі смартфоном і працювали з ним дуже стабільно - ні зависань, ні втрати зв'язку, ні пропуску повідомлень не було, чого не можу сказати про OnePlus One (з них Moto 360 іноді втрачають контакт, доводиться годинник перезавантажувати). iPhone ж на цьому терені поки похвалитися особливо нічим, чекаємо Apple Watch, або користуємося Pebble.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

Також варто підняти питання щодо низької продуктивності дискової підсистеми Nexus 6, яка нещодавно активно мусувалася в Інтернеті на тематичних форумах. Народ виявив, що місцями флеш-пам'ять новинки працює в режимі читання і запису навіть повільніше, ніж Nexus 5. Це не впливає на швидкість роботи додатків, але впливає на їх швидкість запуску. В YouTube повно видеосравнений, коли деякі програми на попереднику стартують швидше, ніж на флагмані.

Що ж, тести не брешуть, і у Nexus 6 дійсно не дуже висока продуктивність в операціях читання і запису на флеш-пам'ять, чому є причини, хоча в умовах реальної експлуатації пристрою я особисто особливих проблем з продуктивністю дискової підсистеми не помітив. Більш того, любителі «шиття» і експериментів можуть в рази прискорити апарат.

Як виявилося, вся справа у включеної за замовчуванням опції Full Disk Encryption (FDE) - тобто смартфон шифрує дані на накопичувачі в реальному часі. Щось на нього записується - це на льоту шифрується. Щось зчитується - так само на льоту розшифровується, а ключем виступає встановлений пароль. Але навіть якщо гаджет не захищений паролем, система шифрування все одно працює і все одно б'є по продуктивності дискової підсистеми. Детально це питання розглянули фахівці з AnandTech. Там же є і приклади того, на що здатний гаджет з відключеною системою кодування - продуктивність зростає в рази, і Nexus 6 за всіма параметрами починає перевершувати попередника, так і більшість інших сучасних смартфонів теж.

Проблема в тому, що поки вбудованими засобами відключити шифрування неможливо, доводиться йти з обхідними шляхами. Один з варіантів для сильних духом та сміливих громадян описаний на AndroidXDA (ось ще альтернатива з видеоинструкцией).

Також згадаю про наявність в пристрої захисту від води, ось тільки Motorola не уточнює, який це клас. Швидше всього, що мова про захист від бризок, так як роз'єм живлення відкритий.

Ще одна корисна і унікальна опція - Ambient Display. Вона використовує можливість AMOLED активувати лише певні пікселі і таку особливість, як мінімальне енергоспоживання в монохромному режимі. Працює це таким чином: як тільки ви берете телефон в руку, на екрані в чорно-білому вигляді з'являються годинник і повідомлення. Тобто, нічого не натискаючи, просто взяли апарат зі столу або дістали з кишені і відразу визначили, чи варто його розблокувати і читати якісь важливі повідомлення, а заодно і час дізналися. Таким же чином екран може активуватися, коли приходять нові повідомлення. Найголовніше, що Ambient Display практично не впливає на автономність гаджета.

У сухому залишку

Nexus 6 зацікавив мене з моменту свого дебюту. Хотілося придбати пристрій, як тільки воно з'явиться у продажу і на пару років забезпечити себе альтернативним гаджетом для експериментів і роботи. Але потім перші зразки потрапили до закордонним журналістам, і почулися крики про слабку автономності, дивною продуктивності дискової підсистеми та інших нюансах, начебто теплої колірної гами дисплея. Я напружився і, вирішивши не ризикувати в умовах економічної кризи, обмежився відносно недорогим OnePlus One. Але, попрацювавши з Nexus 6 особисто, в черговий раз зрозумів, що судити про гаджеті необхідно тільки після самостійного з ним знайомства.


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola

З'ясувалося, що проблем з автономністю у Nexus 6 немає, продуктивності дискової підсистеми більш ніж вистачає і при бажанні її можна збільшити, а гаму дисплея - налаштувати, нехай і сторонніми засобами. В плані швидкості роботи апарат прекрасний, а для любителів іграшок - він строго показаний до застосування. Додайте сюди відмінний дизайн, якісний, монолітний корпус і кращу на ринку Android програмну підтримку.

Так, ми звикли до того, що еталонні гаджети Google коштують дешево, але політика компанії змінилася, так і начинка пристроїв - теж. Nexus 6 має топовими характеристиками і буде актуальним ще мінімум пару років. Він стоїть порівнянних з конкурентами грошей, хоча програмна підтримка у пристрої краще і оперативніше. До того ж не забувайте про популярність Nexus і про величезну кількість всіляких альтернативних прошивок, якщо захочеться пригод. Взяти, приміром, той же CyanogenMod 12 - вже є робочі збірки для розглянутого апарату.

Хочете випробувати Android без зайвих танців з бубном і віддаєте перевагу великим смартфонів? Nexus 6 є відмінним вибором гідною альтернативної iPhone 6 Plus. Для любителів програмних пригод і «шиття» він теж хороший. Ну а якщо вас бентежить відсутність слота для карт microSD, не забувайте про підтримку USB OTG. Тобто ви можете підключити будь-зовнішній накопичувач через простий перехідник.

Nexus 6 - це хороший, хоч і незвично дорогий для лінійки Nexus планшетофон з відмінною програмною підтримкою і рядом унікальних особливостей. Сміливо його рекомендую, а якщо хочете подібний гаджет, але компактніше, тоді зверніть увагу на Motorola Moto X 2 (модель 2014 року, трохи слабше за характеристиками - побудована на базі SoC Qualcomm Snapdragon 801) або ж на Droid Turbo (практично копія за характеристиками, але з 5,2-дюймовим дисплеєм з рекордною щільністю пікселів 565 ppi).

Знижка 5% тільки для читачів iPhones.ru при купівлі Nexus 6 у магазині UP-House.ru


Обзор эталонного «гуглофона» Nexus 6. Большой, мощный и от Motorola


  Ще цікаве:
  • Масштабний анонс від Google або спроба випередити Apple: Nexus 6, Nexus 9, Android 5.0 і Nexus Player
    До презентації Apple залишаються лічені години, але підготовкою до презентації...
  • Motorola Droid RAZR і Galaxy Nexus: монстри на волі
    За останню добу відбулися два великих анонсу. Motorola представила свій...
  • Motorola представила смарт-годинник Moto 360 за $250
    Перед швидким виходом iWatch провідні бренди у сфері IT-індустрії поспішають...
|