Огляд навушників OPPO PM-3. Мобільна ера звуку
До першої моделі планарно-магнітних навушників OPPO я ставлюся з великою повагою. Звучить вона незабутньо цікаво, особливо з підсилювачем - але зараз коштує дорого. Вгадавши з часом, нещодавно компанія випустила на ринок нову модель, PM-3: фінансово доступну і при цьому більш портативну, мобільний. І знову потрапила в ціль!
Більше мобільності
Ще відносно недавно планарно-магнітні навушники не потрапляли в поле зору масової аудиторії. У цікавою технології були зацікавлені виключно аудіофіли, в тому числі з-за високої вартості пристроїв. А потім прийшла OPPO і на своїх плечах протягнула маси саму ідею. Спочатку на світ з'явилася PM-1 і завоювала безліч нагород. Потім випустили більш доступну PM-2, зберігши дизайн і звук з мінімальними зовнішніми змінами.
Сьогодні ми дивимося на спадкоємця цієї лінійки, PM-3 білого кольору - рідкісну модифікацію поки що дефіцитних навушників, передзамовлення на які було відкрито в Росії зовсім недавно.
Навушники зберегли ряд фірмових рис попередників. Вони як і раніше покриті шкірою і рясніють металом, мають схоже поворотне кріплення і однаковий механізм розсувного обідка. При всьому цьому, вага і особливості розмір істотно зменшилися: PM-3 можна легко вмістити в невелику міську сумку.
Одне з найбільш пам'ятних переваг старшої моделі - неймовірна зручність носіння. М'який обідок без зайвих дизайнерських хитрощів передався «у спадок» як є. І все ж дизайн молодшої моделі став більш стриманим, класичним. Ті ж бічні кріплення тепер зроблені з менш помітного матового металу, що по мені виглядає навіть краще.
Головне конструктивну відмінність PM-від 3 PM-2 і PM-1 - тепер це навушники закритого типу. Не змінюючи суть магнітно-планарній технології, OPPO явно намагалася полегшити життя власників мобільних пристроїв, приділивши істотно більше уваги звукоізоляції. Я про це спочатку не знав, надів новинку і негайно помітив різницю. Покращена шумоізоляція PM-3 дозволяє впевнено гуляти в них по місту, головне щоб навколо була солідна публіка ;)
Навушники підключаються до джерела через традиційний 3,5-міліметровий кабель. Їх у комплекті відразу два: один призначається для власників смартфонів на Android, а інший - для користувачів iPhone, iPod і iPad. Різниця між ними виключно в кількості кнопок. Версія для «андроїда» має одну універсальну клавішу, а варіант для iOS додатково дозволяє регулювати гучність. Всі кабелі мають щільну ізоляцію, яка помірно запобігає сплутуванню.
За останній рік я протестував масу навушників, і до нинішнього моменту за накладними моделям вивів кілька лідерів, у тому числі по частині комфорту. Так от, я ще ніколи не одягав нічого зручніше PM-3. Амбюшуры з оболонкою зі шкіри та м'яким наповнювачем просто не відчуваються на голові. Мені здається, що нова модель переплюнула навіть мій попередній фаворит (PM-1) в плані зручності носіння. При цьому забезпечується істотно більша звукоізоляція.
Біла модель обов'язково надійде в продаж, але я вважаю, що чорну будуть купувати частіше - просто тому, що вона чорна. Між двома версіями є лише одне дизайнерське відмінність. Металева декоративна панель на білосніжному варіанті має «суцільну» текстуру, немов корпус MacBook; чорна ж модифікація виблискує на світлі лініями грубою, спрямованої полірування алюмінію.
В комплекті вкладені два кабелі для різних типів мобільних пристроїв, а також щільний чохол з джинсової тканини для перенесення. Амбюшуры у молодшої моделі лінійки PM більше не знімаються. PM-3 повинні бути сумісні з фірмовим XLR-кабелем для професійної аудіоапаратури, який може знадобиться для розкриття всіх нюансів звуку при купівлі зовнішнього підсилювача.
Навушники PM-1 були першою, безкомпромісної моделлю від OPPO на основі перспективної магнітно-планарної технології. PM-2 зробили знайомство з лінійкою більш доступним завдяки оптимізації виробництва та складання першої моделі. Але PM-3 вже зовсім інші.
Від самої старшої моделі PM-3 дісталася однакова конструкція планарно-магнітного динаміка. Але в неї були внесені невеликі зміни для того, щоб навушники почали розкривати себе не тільки на серйозній стаціонарної аудіотехніці. Зокрема, було знижено опір - з 32 Ом до 26 Ом. Таким чином, прокачати цю пару може будь-який сучасний смартфон або портативний музичний плеєр. Запасу гучності того ж iPhone 6 більше ніж достатньо.
В черговий раз наведу ємну технічну цитату з офіційного сайту, перефразувати яку немає ніякого сенсу:
Працюючи над PM-1, ми здійснили технологічний прорив: конструкція семислойной діафрагми з двостороннім звуковий обмоткою і магнітна система, оптимізована за методом кінцевих елементів, дозволили OPPO знизити вагу планарно-магнітних драйверів, зберігши при цьому відмінну якість звуку і високу чутливість.
Так чи інакше, в OPPO захотіли, щоб лінійку PM стали слухати не тільки вдома, але і на вулиці. Для цього навушники перетворилися з відкритих закриті, а звучання динаміків було скориговано відповідно до вимог складних, галасливих міських умов.
Головною особливістю планарно-магнітних драйверів є легкий, але одночасно різноманітний, детальний звук, а також широка музична сцена. PM-3 чудово відіграє середні частоти і дуже цікаво подає високі: вони дуже чіткі, але не ріжуть слух і позбавлені сибілянтів. Тим не менш, «мобільність» моделі змусила виробника внести корективи. Зокрема, були трохи підняті» низькі частоти, щоб компенсувати вуличні шуми.
В результаті PM-3 можуть зацікавити тих, хто відвернувся від старших моделей і надає перевагу трохи «забарвлену» звукову картину: бас тут має більш різкий, чіткий удар, ніж очікуєш від планарно-магнітних динаміків. Одночасно з цим, навушники зберегли багато переваги відкритої конструкції: всі інструментальні жанри і навіть сучасна музика звучать яскраво, соковито, ніби вокалісти та інструменти присутні поруч з вами. Для кращого ефекту рекомендую слухати на айфоне стиснені аудіоформати - наприклад, .Flac через сторонні програми-плеєри або ж «рідний» .AAC, який можна завантажувати на свій пристрій через iTunes.
OPPO довела, що планарно-магнітні навушники не обов'язково повинні залишатися в комфортних домашніх умовах. PM-3 можна і потрібно брати з собою, підключаючи до власного смартфону і насолоджуючись насиченим, жорстко збалансованим звуком в зовсім нетипових для цього умовах. З урахуванням нашої екології, москвичам я рекомендую брати практичну чорну модель «на вихід», а дівчатам дарувати білосніжну білу.
Однак купити OPPO PM-3 в Росії буде непросто. Модель вийшла на ринки Європи буквально кілька тижнів тому і поки знаходиться в серйозному дефіциті. Офіційний російський сайт виробника відкрив попередні замовлення в порядку черги.
Вартість PM-3 в Росії - 34990 рублів з урахуванням реалій курсу валют. Кур'єрська доставка по Росії безкоштовна.
Купити OPPO PM-3
Ще цікаве:
- Огляд портативного підсилювача/ЦАП'а для навушників OPPO HA-2. Hi-Fi звук в дорозі
Любителі високоякісного звуку воліють слухати музику вдома, в спокійній обстановці,... - Огляд підсилювача OPPO HA-1. Важлива умова до якісного звуку
Два тижні тому я вперше почув, як можуть звучати планарно-магнітні... - Огляд навушників OPPO PM-1. Як стати аудиофилом
Сьогодні у нас несподіваний гість. OPPO PM-1 не варто плутати...