Menu

Огляд Bluetooth-акустики Bose SoundLink III. Повний горизонт звуку

Рекомендувати колонки Bose занадто просто. Ні, серйозно. Є цікаві речі, а є просто фактично хороші, за всіма параметрами. Якщо співрозмовник сумнівається в покупці чого-небудь з лінійки SoundLink, можна сміливо запропонувати йому влаштувати прослуховування - і результат не змусить себе чекати. І переконувати нікого не треба.

Bose SoundLink III - теоретично портативна акустика, але в реальності все-таки стаціонарний варіант. Таку річ не беруть з собою, а ставлять у кімнаті для гостей, проводять мережевий кабель і включають кращу музику, яку тільки знають. Це колонка з шикарним звуком і яскравим стереоефектом, яку купують надовго.



Сувора і стильна

Акустика Bose дуже просто впізнати здалеку. Як не дивно, причина тому - її суворий і мінімалістський дизайн. Оці особливо нема за що зачепитися. І це здорово. Точно таку ж філософію давно просуває Apple. Тому колонки Bose інстинктивно подобаються власникам макбуков і айфонів: ніби в Купертіно вирішили повернутися на покинутий ринок акустики з новим продуктом.

Напевно, вся справа в металі. Його тут візуально багато. Алюмінієва панель облягає пристрій з усіх боків, закриваючи музичні динаміки під шаром мікроскопічної, ідеально точної перфорації. Верхні і нижні сегменти зроблені з матового пластику, а весь блок з клавішами закритий м'якою силіконовою панеллю з виступами для кнопок. Знову Bose просуває нотки ретро-дизайну - або ж використовує образи, однаково актуальні що раніше, що зараз. Особисто мені такий підхід подобається набагато більше, ніж строкатість, «молодіжність» продукції конкурентів.


Soundlink II

Третє покоління повнорозмірного SoundLink зазнало істотної редизайн на користь стандартних форм: корпус тепер варто строго вертикально, а не нахилений динаміками вгору. Це позитивно позначається на портативності і також дозволяє сміливіше встановлювати акустику на верхніх полицях меблів - звук від цього практично не постраждає, на відміну від того ж SoundLink II, чий звук спрямований на 45 градусів вгору. За рахунок зміни у формі, нова модель не комплектується чохлом а-ля Smart Cover, але втрата невелика.

На верхній панелі керування є шість стандартних клавіш: харчування, Bluetooth-з'єднання, включення зовнішнього аудіовходу, заглушення звуку (Mute) і управління гучністю відтворення. Знову з деякою досадою відзначу відсутність можливості перемикати треки. На моїй пам'яті з лінійки Bose так може тільки сама нова SoundLink Color, і то механізм там не з очевидних. На передню панель вгорі також виведені світлодіоди, що сигналізують про статус підключення і роботи. Виглядає симпатично, як на мене набагато краще і зручніше, ніж якщо б їх поставили на верхню панель.

Підключати зовнішні пристрої до колонки можна або через Bluetooth або за традиційним стандартом «мініджек». Інших входів не передбачено, що з урахуванням акустичних якостей колонки трохи засмучує. В принципі, можна обійтися і звичайною аудиокабелем, але заділ на майбутнє у Bose очевидний. Наступне покоління SoundLink слід наділити великою кількістю роз'ємів, у тому числі і для вбудовування колонки в домашній кінотеатр.

Як бачите, до цій колонці я висуваю високі вимоги - і це неспроста. Вона сама в якійсь мірі винна: Bose тримає планку, яку більшість портативних колонок в цьому розмірі і класі поки не перевершили.

Загальне враження від дизайну можна отримати, тільки потримавши колонку в руках. На фото вона здається більшою, ніж насправді. А от вага тут дійсно потужний: додаткові 1,37 кг в сумці не залишаться непоміченими. Простір всередині корпусу однозначно використовується з забійної ефективністю. В тому числі і акумулятором: 14 годин автономної роботи на дорозі не валяються.


Заповнює звуком

«Мініка» для більшості з нас став одкровенням, за яким міряють крутість портативного звуку. А решта, впевнений, володіють SoundLink 3. З нею ти не стільки обалдеваешь, скільки слухаєш і насолоджуєшся - разваливаешься на дивані і тонеш у відмінній стереопанораме. Напевно, це перша портативна колонка на моїй пам'яті, яка звучить, як дві!

Велика відмінність повнорозмірною SoundLink від молодшої версії - більш вільна, а точніше широка розстановка основних середньочастотних динаміків. За рахунок збільшення розміру корпусу, інженери змогли розмістити випромінювачі на достатній відстані один від одного, щоб домогтися ефекту широкої аудиосцены - і значно розділити лівий і правий канали звуку, створивши ту саму стереопанораму, яку практично не почути на більшості «портативок». У досягненні цієї мети допомагає і акустичний «роздільник» між двома основними динаміками.

Немов Apple, не розкриває подробиці «заліза» в iPhone, Bose знову замовчує про технічні особливості SoundLink III. Сподіватися доводиться тільки на свої спостереження і вуха. Єдина картинка внутрішніх компонентів на офіційному сайті підтверджує наявність двох пасивних низькочастотних випромінювачів, а також чотирьох динаміків загального призначення - для середніх і високих частот. Для порівняння, в тому ж Mini також встановлені два пасивних випромінювача, але динаміків в два рази менше. Звідси й одержуємо очевидну різницю у стилі звучання цих двох колонок.

Перше, що помічаєш, слухаючи SoundLink III - дворазовий зростання якості відтворення високих і середніх частот в порівнянні з Mini. Здається, що вокал відокремлюється від іншого звуку. Насправді, те ж саме можна сказати і про всіх звуках в спектрі високих і кінцевої частини середніх частот. Поява додаткових динаміків дає колонці сили «витягнути» і яскраво висловити навіть самі незначні коливання в середньому діапазоні.

Чим технічніший і складніше музичний трек, тим серйозніше перевага «трійки» у порівнянні з «миником». Подвоєння загальної потужності не проходить безслідно. Щоб відчути це своїми вухами, варто включити потужні, сучасні і багатогранні запису, зразок альбомів Infected Mushroom або що-небудь соковите з гітарних жанрів. Взагалі, важкий рок у всіх його формах чудово крутиться на SoundLink III: швидкі партії ударних, швидкісні гітарні «заруби» і рве перетинки вокал щосили демонструють перевагу 4 динаміків в порівнянні з двома. А відчуття присутності, яскрава стереопанорама і дзвінкі високі частоти виводять прогресивний метал (Dream Theater в якості прикладу) на зовсім інший рівень. На моїй пам'яті це перша портативна колонка, через яку можна впевнено слухати будь хардкор.

Незважаючи на ієрархію, Mini, як і раніше лідирує по частині відтворення низьких частот і донесенні їх «удару» до слухача. Або ні, не так: молодша модель просто акцентує увагу на цій частині спектру, а особливий стиль її звуку надає посилення нижньої частини середнього діапазону. Помістивши Mini перед собою, ви помітите, що звук баса, в тому числі і реального інструменту з такою назвою, віддається резонансом у меблів навколо. Це не є правильно, але це здорово. Тому власникам Mini я раджу взяти свого забійного «друга» з собою в магазин (реального друга теж можна взяти) і наживо порівняти його з SoundLink III. Нехай він стане «апгрейдом» для тих, хто шукає більш збалансований, детальний звук.


Купівля надовго


Фірмовий чохол для Bose Soundlink III

SoundLink III - це квінтесенція звуку Bose. Якщо Mini виявився справжнім одкровенням для компанії, то «трійка» повертається до першопричин популярності бренду. Ефект присутності, чисті високі, підкреслено багатогранні середні і багатоступінчастий бас ставлять колонку в ряд з хорошою поличної акустикою середнього рівня. Якщо Mini - це «вау, очманіти», то SoundLink III - це «ммм", " кайф».

До речі про святі! Наші друзі з Bose&Loewe радісно повідомляють про істотне зниження рублевої вартості всієї лінійки продуктів Bose. Керівники бренду в Європі піддалися на вмовляння російських представників, повернувши всю акустику компанії на попередній рівень цін. Курс євро відпочиває. Офіційний представник бренду пропонує нашим читачам найвигіднішу ціну на Bose в Росії, і якщо ви до цих пір не обзавелися що-небудь з їх асортименту, кращого часу вже ніколи не випаде!

А ще тримайте промо-код на додаткову знижку 1000 рублів від нової ціни. Всім би так в житті щастило :)


*Ціни актуальні на січень*


  Ще цікаве:
  • Огляд Bluetooth-акустики Bose SoundLink Mini. Вражаючий портативний звук
    Протестувавши десяток портативних колонок, ми навчилися передбачати їх переваги та...
  • Bose SoundLink: модна бездротова акустика з аналогом Smart Cover
    Bose відома як виробник якісних і дорогих акустичних систем, але...
  • Огляд яскравою портативної колонки Bose SoundLink Color. Соковитий звук в помітному корпусі
    З чим асоціюється акустика Bose? Зі строгими формами, індустріальним дизайном...
|