Через 40 років Возняк все ще вдосконалює Apple II
Apple II безумовно, був найбільш значущим комп'ютером в історії персональних ПК, однак, об'єктивно, не найкращим. Виявилося, що і 40 років потому Стів Возняк бореться зі своїм дітищем, намагаючись удосконалити його.
Про такі факти з біографії Воза стало відомо завдяки з'явилася в ЗМІ листуванні його і експерта з раритетним систем.
Майкл, який займається реанімацією старих ПК, написав Стіву лист, в якому повідомив про виявленої їм суттєвої проблеми в блоці живлення Apple I. Вона, за його словами, могла стати виною недовговічною роботи пам'яті.
У відповідь на лист Майкла В Вооз надзвичайно здивувався, сказавши, що поняття не мав про подібну проблему. Правда, варто помітити, що всього 150 примірників Apple I були випущені з конвеєра гаражного товариства, тому недоробки в блоках живлення не встигли перерости в масштабну проблему.
У спілкуванні з Майклом У Стів Возняк так розійшовся, що розповів про випадок, що стався з ним на відпочинку в Еквадорі. Він сказав, що в одну з ночей його буквально осінило, і він чітко уявив, як можна було б удосконалити Apple II, прибравши всього два чіпа. Також він припустив, що знайшов спосіб змінити відображення двох кольорів: темно-сірого і світло-сірого. З ними були особливі проблеми, пов'язані з оригінальним дизайном Apple II, в якому тіні були практично нерозрізнені.
Вооз, звичайно, шалений романтик, що живе в своєму гиковском світі, повному інженерних конструкцій і геніальних рішень. Але всьому свій час і вдосконалювати Apple II вже, м'яко кажучи, запізно. Він запізнився на якихось 40 років. [tech]
