Menu

MacBook і зовнішній монітор. Підключення, налаштування і використання


MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

Здавалося б, що може бути простіше підключення MacBook до зовнішнього монітора? Беремо ноутбук, монітор, з'єднуємо їх відповідним кабелем і насолоджуємося картинкою на великому екрані. В теорії воно дійсно так, але на практиці багато користувачів стикаються з численними підводними каменями. В рамках даного матеріалу ми постараємося розглянути основні проблеми, які можуть виникнути у користувача, який вирішив збільшити дисплейне простір свого MacBook за допомогою зовнішнього монітора.

Розглянемо найпоширенішу ситуацію, при якій у нас є MacBook і будь-який зовнішній монітор або навіть телевізор. Їх необхідно з'єднати між собою відповідним кабелем. Власники Cinema Display і Thunderbolt Display можуть сміливо пропускати цю частину.

Як і чим підключити зовнішній монітор до MacBook

Всі сучасні комп'ютери Apple обладнані портом Thunderbolt, який зворотно сумісний з Mini DisplayPort. У свою чергу Mini DisplayPort використовується на більш старих моделях MacBook. Ще раніше, у часи пластикових MacBook, в ходу був роз'єм Mini-DVI. Також зараз у Apple в деяких комп'ютерах зустрічається звичайний роз'єм HDMI. Їм обладнані наприклад MacBook Pro з дисплеєм Retina.

Відповідно, першою справою необхідно точно переконатися, якими оснащений роз'ємами ваш монітор, на якому планується виконувати підключення. Крім того, важливо точно знати, який порт є в MacBook. У будь-якому випадку, список можливих кабелів і перехідників в підсумку зводиться до наступного набору:

  • Адаптер Apple Mini-DVI - DVI
  • 
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

  • Адаптер Mini DisplayPort - VGA
  • 
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

  • Адаптер Mini DisplayPort - DVI
  • 
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

  • Кабель Belkin Mini DisplayPort - HDMI
  • 
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

  • Кабель Apple HDMI - HDMI
  • 
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

    Даного переліку адаптерів і кабелів буде достатньо для підключення більшості MacBook до всіх сучасних моніторів. Більш того, всі представлені аксесуари можна придбати прямо на сайті Apple. Більш дешеві аналоги доступні в будь-якому магазині електроніки або на eBay. Важливих приміток рівно два. По-перше, важливо при покупці точно переконатися, що перед вами перехідник саме для Mini DisplayPort, а не звичайного DisplayPort. Також, якщо ви плануєте передавати звук на монітор, то кабель або адаптер повинен підтримувати цю можливість. Передача звуку по HDMI в MacBook з'явилася в моделях 2011 року.

    Власники останніх поколінь Apple Cinema Display і Thunderbolt Display позбавлені задоволення купувати якісь кабелі окремо. Cinema Display з різними варіаціями назви випускається з 1999 року і найчастіше зустрічається з роз'ємом DVI-D, а потім і Mini Display Port. Якщо ви щасливий володар старого монітора Apple і нового MacBook, то той чи інший перехідник все-таки знадобиться. В інших випадках проблем виникнути не повинно. Сучасні монітори Apple мають вбудований кабель з роз'ємом Mini DisplayPort (Cinema Display) або Thunderbolt (Thunderbolt Display) відразу ж мають вбудовані кабелі з відповідними роз'ємами, а також кабель живлення MagSafe, що дозволяє заряджати MacBook.

    Вибираємо режим роботи із зовнішнім монітором

    Отже, MacBook успішно підключений до монітора. Тепер спробуємо визначитися з режимом роботи, яких у випадку з ноутбуками Apple рівно три.

    Перший і найпростіший режим роботи - відеоповтор моніторів. В даному режимі картинка на дисплеї MacBook і моніторі повністю дублюється. В такому режимі зручно працювати з проектором або в іншій ситуації, коли необхідно відобразити свою роботу на великому екрані. Зрозуміло, даний режим накладає обмеження на максимальний дозвіл зовнішнього монітора, воно не зможе перевищувати дозвіл дисплея MacBook.

    
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

    Другий і, мабуть, найбільш популярний режим роботи - розширений робочий стіл. У такому разі один монітор є буквально продовженням іншого, а користувач має можливість використовувати в роботі площа відразу двох дисплеїв: вбудованого в MacBook і зовнішнього монітора. Для активації даного режиму достатньо підключити монітор до працюючого MacBook або підключити зовнішній монітор і відкрити кришку ноутбука.

    
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

    В системних налаштуваннях можна змінювати порядок розташування моніторів, а також вибрати з них основний. Основний монітор буде демонструвати рядок меню у верхній частині екрана. Крім того, якщо монітора вистачає висоти, то цілком можливо використовувати трекпад і клавіатуру MacBook в якості пристроїв введення. Те ж саме, до речі, актуально і для першого варіанту.

    Нарешті, третій режим передбачає використання MacBook в якості системного блоку і з закритою кришкою. Для реалізації даного варіанту необхідно придбати і підключити до свого комп'ютера зовнішню клавіатуру і мишу або трекпад, оскільки доступу до пристроїв введення ноутбука не буде.

    
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

    Для активації цього режиму необхідно закрити кришку MacBook і перевести його в режим сну. Потім підключається зарядний пристрій і монітор. Щоб вивести ноутбук з режиму сну потрібно натиснути на клавішу мишки або клавіатури. MacBook буде використовувати зовнішній монітор в якості єдиного і основного джерела виводу зображення.

    
MacBook и внешний монитор. Подключение, настройка и использование

    В даному випадку розбудити MacBook може і не вийти. Справа в тому, що OS X за замовчуванням відключена можливість виведення комп'ютера зі сну за допомогою пристроїв, підключених через Bluetooth. Якщо у вас таким чином підключені клавіатура та/або мишу, то необхідно пройти в Налаштування Bluetooth - Додатково і активувати відповідну опцію.

    Вирішуємо можливі проблеми

    Тепер, підключивши монітор і вибравши найбільш зручний режим роботи, можна сміливо використовувати MacBook з зовнішнім монітором. Якщо ви періодично працюєте окремо на ноутбуці і окремо на зв'язці MacBook з зовнішнім монітором, то вам напевно буде корисно додаток Stay, що управляє розміром і положенням вікон в залежності від використовуваного дисплея.

    Підключення більше одного монітора до MacBook вже не такий простий процес. Для цих цілей найбільш зручно використовувати Thunderbolt Display, а потім послідовно підключати до монітора Apple інші дисплеї з підтримкою Thunderbolt. В іншому випадку найчастіше всього один або в окремих випадках два роз'єми для виводу зображення обмежать політ фантазії. В крайньому випадку, можна використовувати перехідник з USB на HDMI.

    Багатьох напевно турбує питання продуктивності при використанні MacBook з вбудованим графічним чіпом Intel і зовнішнього монітора з високою роздільною здатністю. Виходячи з досвіду використання MacBook Air 13 (2013) і Thunderbolt Display з роздільною здатністю 2560 х 1440 пікселів можу сказати, що проблем немає ніяких. Ігри з таким відеоадаптером не пограєш, але гідну продуктивність при роботі з системою і перегляді відео він все-таки забезпечує. Приводів Для занепокоєння немає.

    Використовуючи даний матеріал, можна без особливих зусиль підключити свій MacBook до зовнішнього монітору і почати роботу з куди більшою зручністю, ніж на відносно невеликому екрані ноутбука Apple. Якщо щось все-таки не виходить, то питання можна задати у коментарях, без відповіді він не залишиться.

    |