Порівняння двох клавіатур для iPad
Зовнішня клавіатура і iPad. Необхідність або надмірність? З одного боку, планшетник радує досить великий екранної клавіатурою, з іншого - мальовані клавіші зовсім не радують якої б то ні було віддачею, до якої так звикли наші пальці, а як наслідок - і розум. Це на гладкому екрані телефону ми можемо набирати короткі смски без проблем, але чим більше пристрій, тим більше хочеться довіряти їм тексту. Власне, на iPad часом дійсно хочеться творити. І якщо для SketchBook Pro не потрібно нічого крім хіба що пари пальців, то працювати в тому ж Pages або microsoft Word Press на iPad без зовнішнього маніпулятора дуже складно.
Отже, тест-драйв. Маємо дві клавіатури. Перша - Bluetooth-клавіатура Apple, знайома багатьом маководам. Друга дуже схожа на першу, але вона володіє одним принциповим відзнакою - аксесуар зроблений саме для iPad. Ця клава підходить ще й до iPhone, але це вже не важливо і до нашої теми майже не ставиться.
Почнемо з простого. Звичайна Bluetooth-клавіатура, підходяща до будь-якого пристрою, здатного приймати сигнал з означеного протоколу. Коробка невелика, акуратна. Відкривши її, розумієш, що вона могла бути ще менше, за образом і подобою інших упаковок Apple. Отже, відкрили. Всередині лежить вона, біла і дуже приємна оку. По суті це точна копія аналога на MacBook. Тубус під батарейки відіграє також роль підставки, трохи піднімає далекий від користувача край над столом. Заміна батарей проводиться з лівого торця, включення і вимикання - з правого.
З більшою частиною клавіш все ясно і зрозуміло. Вони працюють в цей самий момент, беруть живу, з дозволу, участь в процесі набору тексту. Інтерес становлять, хіба що, функціональні кнопки, що розташувалися у верхньому ряду. З їх допомогою можна налаштувати яскравість екрану, управляти відтворенням музики, а також регулювати гучність звуку або відключати його в принципі. Крім того, клавіша вилучення диска з приводу (знаходиться у правому верхньому куті) матеріалізує і прибирає екранну клавіатуру.
Вага маніпулятора зовсім невеликий і приблизно дорівнює вазі двох iPhone. Відсотки заряду батареї iPad, як і слід було очікувати, прагнуть до нуля набагато швидше, ніж без активного Bluetooth. Якщо і в цьому випадку говорити аналогіями, то слід вказати на те, що акумулятор розряджається трохи швидше, ніж під час перегляду відео на YouTube.
Безперечна зручність цієї клавіатури для одних і певний мінус для інших користувачів полягає в її мобільності. Спочатку про сумне. Мінусом є те, що до A1314 (номер моделі аксесуара) про двох батарейках, цілком можливо, доведеться шукати ще й підставку безпосередньо для iPad. У плюси ж записуємо її легкий вага і мобільність, зручність перенесення.
Друга, потрапила сьогодні до нас на стіл, клавіатура малою вагою зовсім не радує. Насправді цей показник перевершує навіть (по відчуттях) вага самого iPad, для якого вона призначена. Проте інакше й бути не могло. Інтегрованої у маніпулятор підставці просто необхідно утримувати гаджет у вертикальному положенні, і, якщо б все було навпаки, відносний важковаговик-планшет просто перекидав б всю конструкцію.
Передача даних в другому випадку проводиться за допомогою 30-контактного роз'єму (тобто Bluetooth не активний). Але прославляти "iPad-клаву" за економію заряду акумулятора планшета не варто. Пасивний маніпулятор і бере енергію від головного пристрою. Батарея останнього "сідає" в підсумку ще й відсотків на 20 швидше, ніж з використанням розглянутого в першу чергу аксесуара. Але і на цей мінус є плюс - можливість зовнішньої підзарядки. Просто застроміть в своєрідний док шнур, і працюйте стаціонарно зовсім без турбот.
Крім ваги і способу передачі даних клавіатура, "заточена" під iPad, зовсім не радує користувачів клавішею "fn". Вона, мабуть, і не потрібна в iPhone OS, хоча часом було б дуже непогано володіти звичним поєднанням "fn+delete". Зате у новинки є розширений ряд функціональних клавіш. Зліва - направо: Home, Пошук, Зменшити яскравість екрана, Збільшити яскравість, Фоторамка (перетворення iPad в фоторамку одним дотиком), Екранна клавіатура, Управління iPod, Керування звуком, Вимкнення. В принципі, все те ж саме, що і у звичайної Bluetooth варіації на тему, хіба що з невеликими доповненнями.
І наостанок про відчуття. В цілому, довіряючи якісь власні думки того ж Pages (тобто набираючи текст, відчуваєш себе деколи повернулися в ті далекі часи, коли не було ще мишки. Тобто, вона була вже, але більшість комп'ютерів подібний маніпулятор просто не підтримувало. Це відноситься до обох клавіатур, більша частина дій при підключенні яких цілком логічно проводиться саме з них. Так, задумуючи часом щось нестандартне, мимоволі згадуєш про мультитаче і про те, що екран в принципі чутливий до дотиків, але більшу частину часу спілкуєшся виключно з клавішами.
У підсумку маємо дві практично ідентичні клавіатури, які однаково добре працюють як з iPad, так і з оперируемым четвертою версією прошивки iPhone.
Відмінність аксесуарів полягає хіба що в наборі функціональних клавіш, формі, та ще вазі. Потенційним користувачам і власникам у результаті залишається лише вирішити сферу застосування і час, який аксесуар буде проводити в сумці і на столі. Та й взагалі, чи буде колись стіл. Наприклад, важка iPad-версія напевно зажадає рівній твердій поверхні, а легка і більш акуратна видатним чином поміщається на колінах разом з самим планшетником.
Дані клавіатури надані на огляд перевіреними продавцями:
АйПокупай - Keyboard iPad Dock
Телефон: +7 495 772-32-88, +7 905 794-7317
Jean P. - Wireless Keyboard
телефон: +7 495 505-1595
Дзвоніть і питайте наявність, ціни, доставку.
Текст: Кирило Егерев (голосує за Bluetooth Keyboard)
Фото: Артур Малосиев (голосує за Keyboard iPad Dock)