Стів Возняк написав відкритий лист на захист мережевого нейтралітету
Співзасновник Apple Стів Возняк в останні роки практично відійшов від справ, що дозволило йому сконцентруватися на громадській діяльності. Вооз активно ділиться своїми думками з найрізноманітніших питань, починаючи з інновацій і закінчуючи перспективами Apple в найближчому майбутньому. Комусь висловлювання відійшов від справ інженера діють на нерви, але заперечувати наявність раціонального зерна у його словах не можна. Цього разу Возняк написав відкритий лист на захист Всесвітньої павутини.
Зокрема, Стів Возняк висловлюється проти нових поправок в закон про мережевий нейтралітет, який активно просуває Федеральна комісія із зв'язку США. Їх суть полягає в тому, що крупні телекомунікаційні компанії зможуть вибірково обмежувати швидкість доступу до окремих ресурсів або, простіше кажучи, вирішувати, який сайт буде відкриватися швидко, а який повільно. Крім того, у владі даних компаній буде першочергове просування власних або дружніх мережевих сервісів на взаємовигідних умовах. Таким чином, на думку Возняка, порушуються основи Всесвітньої павутини, які необхідно зберегти.
У своєму відкритому листі Стів порівнює контроль швидкості доступу в інтернеті за справлянням плати за число бітів, оброблених комп'ютером. Возняк закликає Федеральну комісію із зв'язку одуматися і прийняти вірне рішення на благо простих користувачів, які першими постраждають у випадку прийняття нового закону про мережевий нейтралітет.
В даний час дуже мало урядових структур прислухається до громадської думки, думки простих користувачів. Федеральна комісія по зв'язку все ще належить до їх числа. Але рішення з мережевого нейтралітету є одним з найважливіших і найбільш суттєві з тих, що може здійснити будь-яка урядова структура.
Проте думка Стіва Возняка, судячи з усього, залишився не почутим. Федеральна комісія по зв'язку провели попереднє голосування, в рамках якого змін у закон про мережевий нейтралітет було дано зелене світло. На думку деяких фахівців, інтернет тепер може бути розділений на тих, чиї ресурси працюють швидко і тих, хто відмовився платити чи не був до цього готовий. [Cult of Mac]
