Стів Джобс пропонував випускати ноутбуки Sony VAIO на базі Mac OS X
Чи можливо зараз уявити, щоб Apple офіційно запропонувала інший компанії встановлювати свою операційну систему OS X на комп'ютери, відмінні від маків? Ні, таке абсолютно неможливо, а хакінтоша швидше розхитує нервову систему, ніж стане повноцінною заміною комп'ютера від Apple. Але на початку 2000-х подібне дійсно мало місце бути, коли Стів Джобс запропонував Sony встановлювати тоді ще Mac OS X на ноутбуки VAIO.
У 2001 році керівником Sony був Кунитаке Андо. Саме він і повідав цю несподівану історію журналісту. Взимку того року топ-менеджери японської корпорації вирушили на Гаваї, де грали в гольф і взагалі непогано проводили час. Туди ж, як з'ясувалося згодом, прилетів і глава Apple з командою інших керівників. Після однієї з партій в гольф Стів Джобс і його супутники чекали Кунитаке Андо і менеджмент Sony на краю майданчика. З собою у них був ноутбук VAIO, на якому працювала Mac OS X.
За словами Андо, це, ймовірно, була та сама версія Mac OS X для Intel, яку Apple виношували ще чотири з половиною роки після тієї зустрічі. Тим не менш, представники Sony вислухали пропозицію Джобса встановлювати на VAIO операційну систему від Apple замість Windows. Однак у справу втрутилися інженери, що працювали над створенням ноутбуків. Вони наполягли на тому, що поточне покоління Sony VAIO адаптувалася під Windows, а додаткові роботи над встановленням Mac OS X, на їх думку, не варті витрачених на це зусиль.
Таким чином, ідея з випуском ноутбуків VAIO з передвстановленою Mac OS X провалилася буквально в зародку. Однак переможця в подальшій конкуренції Apple і Sony на ринку ноутбуків нескладно визначити. Може бути Apple і не є постачальником комп'ютерів номер один у світі на даний момент, але останні новини про бажання Sony продати свій збитковий комп'ютерний бізнес явно не говорять на користь VAIO. Бренд може бути проданий Lenovo.
Також Кунитаке Андо поділився ще кількома спогадами про Стіва Джобса. Зокрема, глава Apple часто відвідував офіс Sony без попередження. Стів мав власну думку про кожному продукті японської корпорації і ділився ним з Андо. Наприклад, портативна консоль PSP викликала у Джобса здивування з-за того, що використовувала диски в якості носіїв з іграми. А ось цифрові камери Cybershot припали чолі Apple по душі. За його порадою Sony почала оснащувати їх GPS-передавачами, що дозволяють додавати на знімки інформацію про місце зйомки.
Нарешті, Стіва Джобса дуже цікавили роздрібні продажі пристроїв Sony. Він не раз питав Кунитаке Андо, як організовані продажу в компанії і хто ними керує. Андо відповідав, що тільки фірмові магазини дозволять пояснити покупцям, що потрібно робити з пристроями компанії, а роздрібні торгові мережі цього зробити не зможуть. Можна сказати, що Стів Джобс сповна скористався порадою керівника Sony при створенні Apple Store. [iClarified]
